YIKTILAR, YAKTILAR, PARÇALADILAR…

Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılan parklara ve Mobil Atık Geri Getirme Merkezi, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarara uğratıldı.
21 06 2022
265 kez okundu

Çorlu Belediyesi tarafından yapımları tamamlanan ve halkın hizmetine sunulan Mobil Atık Getirme Merkezi ile Engelsiz Park, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarara uğratıldı. Konu ile ilgili sitemkâr bir paylaşımda bulunan Çorlu Belediyesi, “Söyleyecek söz bulamıyoruz. Bugüne kadar parklarımız, banklarımız, çöp konteynerlerimiz, cam kumbaralarımız, oyun gruplarımız yakıldı, yıkıldı, parçalandı ve hatta kullanılamaz hale getirildi. Şimdi de gelecek nesillerimize temiz bir dünya bırakmak ve ülke ekonomimize katkı sunabilmek için hayata geçirdiğimiz Mobil Atık Getirme Merkezi ile Engelsiz Park’a zarar verildi. Konu adli makamlara bildirildi ve ısrarla kamu malına zarar verenlerin takipçisi olacağız.”denildi.

 

‘BU ZARAR TÜM ÇORLU’YA’

Yaşanan durum ile ilgili vatandaşlar da, “Bu parklarda çocuklarımız oynuyorlar. Bizler de onlar da oynadıkça çok mutlu oluyoruz. Ancak bunları yapan veya yapanlar insan değildir herhalde. Bu kadar çocuk burada oynuyor kimseye bir zararları yok. Belediyeden bunların yenilenmesini istiyoruz. Ayrıca bunu yapanların bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz. Bu zarar sadece bize değil tüm Çorlu’ya verilen bir zarar.”diye sitem etti.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600