‘YANIMIZDA OLANIN YANINDA OLACAĞIZ’

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, CHP’nin 14 Ocak günü 81 ilde eş zamanlı EYT ile ilgili basın açıklaması yapacağını ifade ederek, “Yanımızda olanın yanında olacağız” dedi.
13 01 2022
373 kez okundu

‘Yanımızda olanın yanında olacağız’ söyleminin her zaman arkasında olduklarını dile getiren EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak tek ortak paydamızın hak mağduriyetimiz olduğunu; içimizde her siyasi görüşten kardeşlerimiz olduğunu (ki biz onlara kaderdaşımız diyoruz) her platformda ifade ediyoruz. Bununla birlikte; bir slogan haline dönüşen ‘Yanımızda olanın yanında olacağız’ söylemlerimizin de her zaman arkasındayız…
‘MAĞDURİYETİMİZİ MECLİSE TAŞIDIK’
STK’lar meclisin zeminidir. Siyasetçiler, halktan ve STK’lardan veri, bilgi toplar. Kısaca tabandaki sorunu meclisin zeminine taşırlar. EYT Federasyonu olarak; işte tam da bu anlamda toplumsal sorun halini alan EYT mağduriyetini kurumsal kimliğimizle meclis zeminine taşıdık. Verdiğimiz mücadelemiz ile EYT probleminin finansal bir problem olmadığını aksine çok acil olarak çözülmesi gereken bir toplumsal problem olduğunu ortaya koymuş olduk. Bu farkındalığı yaratmak için gerçekten çok çalıştık, çok yol kat ettik.

MUHALEFET ‘SORUNU ÇÖZECEĞİZ’ DİYOR

Mağduriyetimizin çözümünün siyaset mekanizmasında olduğunu bildiğimiz için biz de siyaset zemininde mücadele ediyoruz. Bugüne kadar birçok siyasi parti lideri ile bir araya gelerek EYT'nin haklılığını anlattık. İktidarından muhalefetine kadar bütün parti liderleri ile temas kurmaya çalıştık. Ancak bugüne kadar Cumhur İttifakı üyesi olan siyasi partilerden randevu taleplerimize olumlu ya da olumsuz bir dönüş olmamıştır. Ama muhalefette yer alıp da iktidara talip olan siyasi parti liderleri ile doğrudan temas kurabildik. Haklılığımıza verdikleri önemle ‘EYT’yi çözeceğiz’ dediler.
14 Ocak 2022 Cuma günü saat 14.00’te bu desteklerden biri daha gerçekleşiyor. Cumhuriyet Halk Partisi 14 Ocak Cuma günü 81 ildeki CHP İl Teşkilatları ve 519 ilçe teşkilatları olarak eş zamanlı EYT konusunda bir basın açıklaması yapacaklar. Bizler de ülke çapındaki il derneklerimizin yönetimleri ve EYT'li üyelerimiz ile birlikte; ülke çapında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek bu etkinlikte hazır bulunacağız. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Dernekleri de bu etkinlikte ortak bir basın açıklaması yapacaktır.
EYT meselesi hakkında kamuoyu farkındalığı yaratacak bu tür organizasyonlarda EYT Federasyonu ve EYT derneklerimiz olarak bundan sonra da her zaman yanımızda olanın yanında olacağımızı ifade etmek isterim. Yapılacak basın açıklaması etkinliğinden ötürü CHP merkez yönetimi ile tüm il ve ilçe teşkilatı yönetimlerine EYT Federasyonu olarak teşekkürlerimizi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.
Hüseyin TAYYAR 

Whatsapp
google_160x600