ULAŞIMDA KART BAKİYELERİNE DİKKAT!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından alınan yeni karara göre şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda otobüs ücretlerine zam yapıldı.
26 03 2022
2019 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karara göre şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda otobüs ücretlerine zam yapıldı. Yapılan toplantıda 4 lira 50 kuruş olan tam bilet 6 lira 25 kuruşa çıkartıldı, öğrenci bileti ise 2 lira 50 kuruştan 3 lira 50 kuruşa çıkartıldı.
İLK TEPKİ YİNE VATANDAŞTAN
Yapılan yüzde 40 zam ile vatandaşlar, “Biz otobüs, otopark ve su fiyatlarında indirim beklerken ne hikmetse zam yapıldı. Gerçekten de Büyükşehir yaşanabilir bir Tekirdağ için çalışıyor ama kendileri için. Vatandaşı düşünen yok ne yazık ki.” diyerek tepki gösterdi.
DEVRİM 14 MART TARİHİNDE DUYURMUŞTU!
Gazetemiz DEVRİM’in, “Ulaşıma Zam Kapıda” başlığı ile 14 Mart tarihinde duyurduğu haberinde CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, artan akaryakıt, elektrik ve personel maliyetleri nedeniyle toplu taşıma ücretlerinde ciddi bir artışın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Açıklamada, “Üzülerek ifade ederiz ki elimizde olmayan nedenlerle bu artışları vatandaşlarımıza yansıtmak durumunda kalacağız.” denilmişti.
Tutku AKBAŞ

 

 

Whatsapp
google_160x600