TRAKYA´DA VATANDAŞLAR HATIRLATMA DOZU AŞILARINI OLUYOR

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’de Kovid-19 salgınına karşı hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor.
05 08 2022
155 kez okundu

Tekirdağ ve Kırklareli’de Kovid-19 salgınına karşı hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor. Vatandaşlar aşı merkezleri önünde zaman zaman yoğunluk oluşturuyor.
Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Lütfi Çağatay Onar, salgınla mücadelede hatırlatma dozunun çok önemli yere sahip olduğunu dile getirdi. Onar, hatırlatma dozlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, "Tekirdağ'da vatandaşların hatırlatma dozuna ilgisi güzel. Sırası gelen herkesin gerekli duyarlılığı gösterip hastanelere gelmesini bekliyoruz. Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Toplumsal mücadele çok önemli." diye konuştu.

Edirne’de de Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 salgınına karşı hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden (MHRS) randevu alan vatandaşlar, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'ne giderek aşılarını oluyor.
Hatırlatma dozunu yaptıran Irmak Çam, 3. doz aşısını olduğunu söyledi. Koronavirüs salgınının ülke genelinde görüldüğünü anımsatan Çam, "Yaz mevsimi olmasına rağmen sayılar ve vakalar artmakta. Bu nedenle bütün vatandaşların aşı olmasını öneriyorum." dedi.

Ulaş Çam da salgına karşı bilimin başka bir çare bulana kadar aşılanmaya devam edeceklerini belirterek, "Sonuçta hastalığın riskleri aşıdan çok daha fazla. O yüzden aşı olmayı öneriyorum." diye konuştu.
Tevfik Yüksel de herkesin hatırlatma dozunu yaptırması gerektiğini, kendisinin de 5. aşısını olduğunu kaydetti.
AA

 

Whatsapp
google_160x600