Sen benim rakibim olamazsın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Salı gününe kadar süre tanıyorum’ açıklamasını hatırlatarak, \"Sen benim rakibim olamazsın\" dedi.
27 01 2016
32908 kez okundu

Yeni anayasa tartışmalarında olumsuz tavır sergileyenlerin milletin tercihlerinden çekindiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sisteminden bundan dolayı çekiniyorlar. Millete güvenenler yeni anayasadan başkanlık sisteminden niye korksunlar. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin kendisine yakışan reformlarla uyumlu bir süreci hayata geçirdiği dönem olacaktır” dedi. "Ana muhalefet partisi genel başkanı da Allah korkusundan bahsetti. Bu beyefendi bu tür gafları çok koyuyor. Onun soy adını ’gaf’ koymak lazım" diyen Erdoğan, "Maalesef aynı aymazlığa uluslararası toplumun da düştüğünü görüyoruz. Dostumuz dediğimiz kimi ülkeler ısrarla terör örgütünün gerçek yüzünü görmüyorlar. Bölücü terör örgütü için ’Evet terör örgütüdür’ diyor ama bunu açıkça söyleyemiyorlar. Çık açıkça tavrını ortaya koy. Terör örgütünün ahlaki sınırlara sığmayan eylemlerine destek mahiyetindeki tavırlar bizi üzüyor. Terör karşısında ilkeli bir duruş sergilemezseniz gelip sizi de zehirler. Terörün karakteri budur. Hemen fırsatını yakaladığı anda akrep gibi sokar. Ülkemizi terör ve mücadelesinde yalnız bırakanlar yarın kendileri aynı soruna düçar olacaktır. Bu mesele bizim beka meselemizdir, tereddüt gösteremeyiz. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Millet olarak bin yıldır yaşadığımız coğrafyada bedelini ödemediğimiz bir kazancımız olmamıştır" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçtiğimiz günlerde Ana Muhalefetin genel başkanı içindeki çirkinlikleri bir kez daha ortaya koydu. Ben de hak ettiği cevabı vermiştim. Benim karın ağrım neymiş açıkla diye tutturdu. Ben bu tür meseleleri konuşmaktan hicap duyuyorum. Bu senin parti içindeki karın ağrın. Senin için sorun olmayabilir, bizim de ahlakımız gereği dikkat etmemiz gereken sınırlarımız var. Onun seviyesine inmeyi kendime yakıştıramıyorum. Salı gününe kadar süre tanımış bana. Sen benim rakibim olamazsın. Sen öyle bir yerde değilsin. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 13-14 parti bir araya geldiniz, sen kendin niye çıkmadın ya. Onun için kendisiyle böyle bir şeye girmem mümkün değil. Elindeki belgeleri açıklayacakmış, ortaya çıktığından beri hala belge açıklıyorsun.”
NEDEN HALA VAZGEÇMEDİ
“Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Bugüne kadar söylediğin her şey yalan çıktı. Özhaseki kardeşim epey para aldı. Ben de para aldım. Ama buna rağmen partisinin kasasından para ödüyor. Buna rağmen ne yalanlarından ne de hicaplarından ders aldın. Defalarca rezil kepaze oldun. Bu zat bir ara hep Kayseri’ye kafayı takmıştı. Ne oldu? Hala vazgeçmedi. Eline mikrofonu aldığı her yerde eline tutuşturulan kağıtları okuyor. 1 Kasım seçimleri öncesinde CHP genel merkezi önünde bir şahıs ateş açmıştı. Bu zatın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız ile ilgili iftira atan şahıs olduğu ortaya çıkmıştı. Her seçim öncesinde partim yüzde 40 almazsa, yüzde 35 almazsa burada durmam diyen zat kendisi mi? Bu zat sözünü tuttu mu?
YERİNDEN KIMILDAMIYOR
“Bu iki husus dahi normal şartlarda onurlu bir insanı sokağa çıkamaz hale getirir. Bu zat sanki hiçbir şey olmamış gibi yerinden kımıldamıyor. Allah ıslah etsin diyorum."
İHA

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600