SAFAALAN KİRAZ FESTİVALİ BÜYÜLEDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray Belediyesi ve Safaalan Mahalle Muhtarlığı iş birliğinde gerçekleştirilen Safaalan 3. Kiraz Festivali gerçekleşti. Sosyal etkinliklerin yer aldığı festivalde sahne alan ünlü şarkıcı Sevtuğ, güzel sesi ve muhteşem dans performansı ile Safaalan’ı büyüledi.
30 06 2022
104 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray Belediyesi ve Safaalan Mahalle Muhtarlığı iş birliğinde düzenlenen Safaalan 3. Kiraz Festivali 28 Haziran Salı günü gerçekleşti. Safaaalan 3.  Kiraz Festivali’ne Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, DEVA Partisi Saray İlçe Başkanı Tarık Atansoy, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ, Fuat Ünal, Ahmet Tınaz, Saray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Özdemir, 2009-2019 Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR


Belediye Başkanı Özgen Erkiş konuşmasında, “Bunun yıllar öncesinde Safaalan’ımız kirazla anılmıyordu, belki maktasıyla anılıyordu doğal olarak orman köyü olması itibarıyla. Ayazıyla anılıyordu, odun kömürüyle anılıyordu. Ne kadar güzel bir şey burasının bugün kirazla anılıyor olması. Ben Saray’ımızın tanıtımına, lansmanına, meşruiyetine katkı sunan her ne varsa herkese, her unsura teşekkürü borç bilirim.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından performanslarını sergileyen Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Halk Oyunları ekibi izleyenlerden büyük alkış alırken, Saray Belediyesi Roman Halk Dansları grubu Saray Şukar da tam not aldı.

SEVTUĞ COŞTURDU
Festival kapsamında konser veren ünlü şarkıcı Sevtuğ, güzel sesi ve muhteşem dans performansı ile Safaalanlıları büyüledi. Sevtuğ’un hareketli şarkıları ile yerinde duramayan Safaalanlı gençlere Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ, Fuat Ünal ve Safaalan Muhtarı Mehmet Özmen de eşlik etti.

Oya ORHAN

Whatsapp
google_160x600