REŞADİYE’DE HAREKETLİ DAKİKALAR: YOLU TIKAYAN SERVİS ARAÇLARI EKİPLERİ ZORA SOKTU

Çorlu’da acil ihbara giden itfaiye ve sağlık ekipleri, servis minibüslerinin sağlı sollu gelişigüzel parklanmaları nedeniyle olay yerine ulaşmakta güçlük çekti. Vatandaşlar, duyarsız sürücülere tepki gösterdi.
05 08 2022
458 kez okundu
Reşadiye Mahallesi Sonbahar Sokak’ta haber alınamayan bir vatandaşın ihbarına çıkan itfaiye ve sağlık birimi, olay yerine az bir mesafe kala Yunus Emre Aralığı Sokak’ta zor anlar yaşadı. Olay yerine ulaşmaya çalışan itfaiye ekipleri, servis minibüslerinin gelişigüzel park edilmesi nedeniyle zor anlar yaşadı. İtfaiye ve sağlık ekipleri, yol açılmayınca olay yerine ulaşmak için başka sokaklardan dolanmak zorunda kaldı. Reşadiye Mahallesi Muhtarı Yelda Tuncer ve mahalle sakinleri duruma sert tepki gösterdi.
MUHTARDAN TEPKİ
Reşadiye Muhtarı Yelda Tuncer, “Bu düzensiz park yapan araçları ben çektiriyorum, bir süre sonra yine park ediyorlar. Ekip gelip işlem yapıyor ama yine umurlarında bile olmuyor. Artık yoruldum ben de bıktım. Bu durumdan ben de memnun değilim, muhtarlığın önünü kapatıyorlar ve engelli vatandaşlarımız da girmekte zorluk çekiyor. İtfaiye aracı da geçemedi. Belediyeden duba getirttim, dubaları kırdılar, saksı getirttim saksılar da dayanmadı onları da kırdılar. Pes yani artık arkadaş, bunlara nasıl çare bulacağız bilmiyorum.” diye konuştu.           
  


‘SANKİ BURASI OTOBÜS DURAĞI’
Yoldan geçen bir sürücü de, “Sık sık aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. Böyle bir saçmalık olabilir mi ya! İtfaiye, ambulans yoldan geçemiyor. Yazıktır, günahtır. Bu kadar duyarsızlık olmaz ayıp yani. Sanki burası otobüs durağı adam keyfine göre minibüsü park etmiş.” diyerek tepki gösterdi.         

Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600