NKÜ İLE YTÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) arasında eğitim-öğretim alanında iş birliği protokolü imzalandı.
15 01 2022
207 kez okundu

NKÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, NKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Eker, Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bestami Özkaya ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ayşegül Eker, Doç. Dr. Zeynep Işık, Doç. Dr. Revna Acar Vural, Doç. Dr. Nezir Aydın, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Demir, Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Eren, Arş. Gör. Özden Niyaz ve Ömer Ertuğrul Meral katıldı.
İmzalanan protokol ile ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel ve teknolojik araştırma-geliştirme projeleri, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlik gibi alanlarda, iki üniversite arasında yapılacak ortak çalışmalarla ilgili esaslar belirlendi. Protokolün ayrıca, öğretim üyelerinin lisansüstü eğitim-öğretim programlarında görevlendirilmesi esasları ile ortak lisansüstü eğitim-öğretim programlarına kayıt olacak öğrenci, öğretim yardımcısı, okutman ve öğretim görevlilerinin belirlenmesi esaslarını da kapsadığı kaydedildi.
‘AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ’
Protokol imza töreninde konuşan Prof. Dr. Mümin Şahin, üniversite olarak akademik iş birliklerine çok önem verdiklerini belirterek, ülkemizin önemli üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi ile eğitim-öğretim alanında işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin hızlı gelişimi ve başarılarını yakından takip ettiklerini vurgulayarak, çalışmalarından dolayı Rektör Prof. Dr. Şahin’e teşekkür etti. İmza töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Eren Can TAPU

Whatsapp
google_160x600