MAHALLENİN ORTAK SORUNU KENTSEL DÖNÜŞÜM!

Çorlu Kaymakamlığı tarafından her ay ayrı bir mahallede düzenlenen Halk ve Güvenlik Toplantısı kapsamında, pandeminin ardından 2022 yılının ilk toplantısı Kore Mahallesi olarak bilinen Hıdırağa Mahallesinde gerçekleştirildi.
12 05 2022
380 kez okundu

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 05.11. 2016 tarihli 8154 sayılı talimatları gereğince, doğrudan vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla 2016 yılından bu yana her ay düzenli olarak İlçemizin ayrı bir bölgesinde Halk ve Güvenlik Toplantıları  yapılmakta. Pandemi nedeni ile uzun bir süre düzenlenmeyen toplantıların ilki, Kore Mahallesi olarak bilinen Hıdırağa Mahallesinde gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Cafer Sarılı’nın başkanlığında mahallede bulunan bir kıraathanede yapılan toplantıya Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin, daire amirleri, mahalle muhtarı Fatma Özel ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Kaymakam Sarılı, toplantının amacından söz ederek, bu toplantılarda vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini doğrudan dile getirerek yapılması gerekenlerin en hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak olduğunu, vatandaşların talep ve isteklerini başta Mülki İdari Amiri olmak üzere daire amirleri ile temas kurarak iletmelerini, kamu hizmetlerinden en hızlı ve etkin bir biçimde faydalanmalarını, varsa sorunların çözümü noktasında ilgili kurumların gereken hassasiyeti gösterdiğini ve koordineli bir şekilde çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Ayrıca milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve genel asayişin sağlanması amacıyla her türlü tedbirin alındığını, halkımızın var olan şikayet ve sorunlarını mahallinde dinleyerek çözüme kavuşturmak amacıyla toplantı yaptıklarını, anında çözüme kavuşabilecek sorunların anında, sürece bağlı sorunlar varsa onunda süreç içerisinde çözümüne yönelik çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

 

VATANDAŞIN TALEPLERİ NOT ALINDI

Öncelikle mahalle muhtarı söz alarak mahalle hakkında kısaca bilgi verdikten sonra vatandaşların talepleri dinlendi. Vatandaşlar, mahallede karşılaştıkları sorunlardan genellikle kentsel dönüşüm, at arabaları ile çalışamadıklarını belirterek sorunlarına çözüm bulunması istedi. Vatandaşların Kaymakam Sarılı’ya ilettiği talepler, ilgili mercilere iletilmek üzere not alındı.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600