KİSEV’DEN AZERBAYCAN’A TEKERLEKLİ SANDALYE DESTEĞİ

Keşan Belediyesi’nin destekleriyle kurulan KİSEV, engelli, gazi ve şehit yakını engellilere teslim edilmek üzere 5 adet tekerlekli sandalyeyi Kızıl Aypara Cemiyeti’ne (Azerbaycan Kızılayı) bağışladı.
14 01 2022
126 kez okundu

Tekerlekli sandalyeler, Engelsiz Yaşam Vakfı Yönetim Kurulu ve KİSEV destekçisi hayırsever Keşanlı iş insanı Mustafa İsmet Mercan tarafından KİSEV adına Kızıl Aypara Cemiyeti (Azerbaycan Kızılayı) Genel Başkanı Novruz Aslanov’a teslim edildi.

Mercan, Engelsiz Yaşam Vakfı olarak Azerbaycan’da 2 bin 500 parça giyim-ayakkabı desteğinin Kızılay adına teslim edildiğini belirterek, “Bunun yanı sıra şahsım olarak da 2 bin 500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundum. Karabağ’da engelli, şehit ve gazi çocuklarına bu yardımlar dağıtıldı. Yardımlar nedeniyle Kızılay ve KİSEV’ e teşekkür edildi.” dedi.
Mustafa İsmet Mercan, KİSEV adına çalışmalara devam ettiğini de belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Özel Keşan Hastanesi’nden Doktor Turgay Tuncelli ile bir görüşmek gerçekleştirdim. Bu görüşmenin içeriği de Azerbaycan’da, yardıma muhtaç, gazi ve şehit ailelerinin yakınlarına sağlık kontrolünden geçirilmesi idi. Sayın Tuncelli de bu konuya sıcak baktı. Konuyu Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile de değerlendirip KİSEV adına Azerbaycan’da böyle bir çalışma yapmayı da planlıyoruz. Keşan’da 400 öğrenciye geçtiğimiz günlerde KİSEV adına katkılarda bulunduk. Burada Engelsiz Yaşam Vakfı’na ve Kızılay’a da katkılarında dolayı teşekkür ediyorum. Yine Keşan’a KİSEV tarafından kurulması düşünülen kreş ile ilgili çalışmalarımıza da devam ediyoruz. KİSEV’i geliştirme ve daha aktif hale getirmek için de herkesin bu konuda katkı sağlaması gerektiğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Eren Can TAPU 

 

 

Whatsapp
google_160x600