KALDIRIMDA YÜRÜYEMİYORUZ!

Çorlu’da kural tanımaz sürücülerin kaldırım üzerlerine araçlarını park etmelerine çevre esnafı ve vatandaş sert tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.
13 05 2022
201 kez okundu

Bahçelievler bölgesinde kaldırımlara gelişi güzel araçlarını park eden sürücülere vatandaşlar sert tepki gösteriyor. Gazetemiz DEVRİM’in WhatsApp İhbar Hattına yapılan şikâyetlerde kural tanımaz sürücülerin bu davranışına ne yazık ki yetkililer de sessiz kalıyor. Bebek arabaları ve engelli araçları ile buradan geçemediklerini belirten vatandaşlar, araçların geçtiği yoldan geçişlerini sağlıyor. Yetkililerin bu sorumsuzluğa kayıtsız kalmamasını isteyen vatandaşlar, kaldırım üstüne araç park edene kim olursa olsun ceza kesilmesinin gerektiğini söyledi.

EN DOĞAL HAKLARI GİBİ DAVRANIYORLAR

Kaldırım işgal eden araç sürücülerinin mutlak suretle cezalandırılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, “Kaldırımlarda araç olunca yayalar da ister istemez yoldan yürüyorlar. Kendilerine ayrılan yaya yolları park halindeki araçlar tarafından işgal edildiği için yayalar yola çıkıyor. Bu durum kazalara, yaralanmalara, maddi zararlara, sakatlıklara hatta ölümlere sebep olabilir. Kaldırımları bebeklerden, çocuklara, yetişkinlerden yaşlılara kadar herkes kullanıyor. Ancak duyarsız otomobil sürücüleri sanki en doğal haklarıymış gibi kaldırımları otoparka çeviriyorlar. Bazıları kısa süreli park ederken bazıları da akşamdan bıraktıkları araçlarını sabaha kadar kaldırım üzerinde bırakıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

DUBA KONULABİLİR

Yolun bir tarafında bulunan dubaların diğer yol güzergâhına da konulması gerektiğini belirten vatandaşlar, Çorlu Belediyesinin bölgede çalışma yaparak bu sorunu kısa yoldan çözebileceklerini söyledi.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600