İYİ PARTİ’DEN TARIM FUARINA ZİYARET!

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İl Başkanı Sertaç Alkaya ile beraber İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Çorlu Tarım Fuarı’nı ziyaret etti.
06 08 2022
198 kez okundu


Türkiye’nin en büyük açık hava ve alan fuarı olma özelliği taşıyan Çorlu Tarım Fuarı’nı İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İl Başkanı Sertaç Alkaya, İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ederek Renkly Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör ile bir araya geldi. Fuar için Güngör ve ekibini kutlayan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Fuarı düzenleyen Umut Güngör’e teşekkür ediyorum. Çiftçimiz yeni ürünleri ve yeni teknolojileri burada görüyor ama çiftçimizin hali perişan. Devletimiz çiftçimize desteğini daha vermedi, fiyatların ne olacağı belli değil, tırtılla mücadelede de destek verilmedi. İlerleyen günlerde göreceğiz. Fuar gerçekten çok güzel olmuş, emeği geçenleri yürekten kutluyorum. İki yıl önce Milli Eğitim Bakanına soru önergesi verdiğimde bir yıl içerisinde yani 2020 yılında çiftli eğitimi bitireceğini söyledi. Pandemi süresi boyunca okul yapılması gerekirken ilimize bir çivi bile çakmayarak hükümet Tekirdağ’ımızı cezalandırdı. Biz, Tekirdağ’da birinci parti olacağız. Halktan aldığımız yakınlık bize onu gösteriyor. İktidar partisi vekilleri ya kamu kurumlarında ya da kendi belediyelerinde açıklama yapıyorlar. Halk içinde değiller.” dedi.

‘BÖYLE DEĞERLERİN KIYMETİNİ BİLMEMİZ LAZIM’

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ise yaptığı açıklamada “Renkly Fuarcılık yine yapacağını yaptı ve Tekirdağ’ın ekonomisine büyük bir katkı sağladı. Tarımın en fazla zarar gördüğü dönemde Trakya tarımına ve Türkiye tarımına en büyük lojistik katma değeri kazandırdı. Esnaf ile üretici ve tüketiciyi bir araya getirerek çok güzel bir işe imza attılar. O yüzden bu fuarın devam etmesini dilerim. Önemli olan bizim gibi siyasilerin böyle değerlerin kıymetini bilmesidir.”diye konuştu.

Tutku AKBAŞ


   

Whatsapp
google_160x600