Huzurun ve istikrarın limanı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da kamu kuruluşlarının temsilcileriyle katıldığı toplantıda, “Türkiye, huzurun ve istikrarın limanıdır” dedi.
06 01 2016
31105 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valiliği’nde yapılan toplantıda yatırımlar hakkında kamu kurum müdürlerinden bilgi aldı. Toplantı öncesinde basın açıklamasında bulunan Bakan Kılıç, yapılan yatırımlar ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin çevre ülkelere bakıldığında huzurun ve istikrarın limanı olduğunu belirten Bakan Kılıç, “Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada lider olma konumunu daha da güçlendirmeliyiz. Etrafımızdaki komşu ülkelerde yaşanan olayları sizlerde görüyorsunuz. Türkiye, bu anlamda istikrar ve huzurun limanıdır. Bu anlamdaki özelliğini de gelecekte daha iyi bir şekilde sürdürmek için daha çok çalışmalıyız. Etrafımızda zulüm gören insanların sığındıkları ve hayatlarını kurtarmak için geldikleri bir kapı konumundayız. Bu anlamda da üzerimizde ağır bir sorumluluk var. Bunlar, bizim kamu düzenimizde de olumsuzluk yaşanmadan yapılması gereken şeylerdir. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kastedenlerin karşısında da birlik ve bir olarak, tek yumruk halinde duracağımızı da bildirmek isterim. Ülkemizin gelecek yürüyüşünde olumsuz düşüncesi olanlara da o olumsuz düşüncelerin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini söylüyorum.”HİÇBİR ZAMAN
BOZULMAYACAK
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milleti ile olan bölünmez bütünlüğünü ve varlığını, bayrağımız altındaki beraberliğimizi hiçbir zaman bozamayacaksınız. Ama şunu da bilin ki terör estirmek isteyenler, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler, karşısında milletimizi ve milletimizin bize vermiş olduğu milli iradeyi temsil noktasındaki sorumlulukla bizi bulacaklardır. Bundan da hiçbir zaman hiçbir şekilde geri durmayacağız. 78 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliği bizim sorumluluğumuz altındadır” şeklinde konuştu.

 

 

Whatsapp
google_160x600