‘EY TÜRK GENÇLİĞİ’

19 05 2022
234 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

19 Mayıs 1919, Türk Kurtuluş Savaşı’nın hukuksal, siyasal ve fiili başlangıç günüdür. Ulusal Mücadele ateşinin yakıldığı bu önemli günde Mustafa Kemal Atatürk, İtilaf Devletleri tarafından parçalanmış ve işgal edilmiş bir ülkenin kaderini değiştirmek üzere Samsun’a çıktı ve yurt çapında bir mücadele başlattı.
Her zaman tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olarak gördüğü gençlere, “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir” sözleriyle seslenen Atatürk, yine Çağdaş Türkiye’yi ve Cumhuriyet’in kazanımlarını gençliğe emanet etti. Ulusal bağımsızlığımızı kazanmak için verdiğimiz mücadelenin üzerinden bir asır geçti, ancak hâlâ demokratik haklarımızı, düşünce özgürlüğümüzü ve çok sesliliğimizi tehdit edenlere karşı mücadelemiz artarak sürüyor. Bugün ve gelecekte, Ata’mızdan aldığımız görevin bilinci ve gençliğimizden aldığımız güç ile daha azimli bir şekilde, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.
Başta Büyük Atatürk olmak üzere, ulusal bağımsızlığımızı bizlere kazandıran tüm şehit ve gazilerimize minnet borçluyuz.
ÇYDD

/////////

İŞSİZLİK, YOKSULLUK, ENFLASYON, ZAM DEYİNCE AKLA GELEN AKP!

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, TBMM’de yaptığı konuşmasında AK Parti’yi hedef alarak yapılan çalışmaları eleştirdi. Gündoğdu, “Yabancıya toprak ve vatandaşlık satan AKP; ‘Sınır namustur’ deyip mültecilerin ülkemize elini kolunu sallayarak girmesini seyreden AKP; tarım çökerken, çiftçi, esnaf kan ağlarken gelir adaletsizliği, haksızlık, hukuksuzluk, sıradanlaşırken izleyen AKP; liyakat yerine yandaş kültürünü hâkim kılan AKP; pazarda ezik domates, ucuz sebze meyve arayan vatandaşa aylık 24 bin lira kredili konutu müjde diyen veren yine AKP; vatandaşın ev, araba umutlarını, hayallerini yok eden yine AKP; ‘Gece müzik yok’ diyen, eğlenmeyi yasaklayan yine AKP; ‘İşsizlik azalacak, yoksulluk bitecek, enflasyon düşecek’ diyerek işsizliği, yoksulluğu, enflasyonu patlatan yine AKP; zam, zulüm deyince artık akla gelen yine AKP; işte siz busunuz” ifadelerini kullandı.

//////

BİLİYOR MUSUNUZ?

  • Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer’in, ilçe sınırları içindeki memecik türü zeytinlerden yapılan sofralık bir ürün olan Milas ‘Çekişke’ zeytinine coğrafi işaret alındığını, ayrıca Bornova Z.A.E., Muğla S.K.Ü. ZUAM ve MİTSO’nun işbirliğiyle geliştirilecek projede zeytin ve zeytinyağı üretiminin artırılmasının hedeflendiğini açıkladığını...
  • İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 5 yılda 31.6 milyon metrekare alanın mayından temizlendiğini açıklarken Sertel’in “Bunu sorgulamak gerekiyor. Mayınlı alanlar temizlendi fakat neden tarım ve hayvancılığa açılmıyor? Bu alanlar neden köylüye verilmiyor?” dediğini...
Whatsapp
google_160x600