ERGENE ZEHİRLEMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya’da Ergene Nehri’nin önemli kollarından Çorlu Deresi endüstriyel atıklar nedeniyle simsiyah akmaya devam ediyor. Çorlu Deresi’nin çevresinde oturanlar, çevreye ağır kokular yayan dere yüzünden zor durumda kalıyor. Vatandaşlar ağır koku için önlem alınmasını istedi.
11 01 2022
252 kez okundu

Trakya’da kirliliğiyle gündeme gelen Ergene Nehri’nin önemli kollarından biri olan Çorlu Deresi, endüstriyel atıklar nedeniyle simsiyah akmaya başladı. Yaklaşık 10 bin kişinin yaşadığı Çorlu Deresi’nin geçtiği Sağlık Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, yıllardır kirlilik yaşanan derede önlem alınmasını istiyor.
EVLERİMİZ DERE GİBİ KOKUYOR!
Simsiyah akmaya devam eden ve etrafına kötü kokular yayan Çorlu Deresi'nin durumu ile ilgili olarak şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, derenin yıllardan beri aynı durumda olduğunu ifade ederek, “Burası bir rezalet, ne varsa getirip döküyorlar. Bu insanlar nasıl yaşayacak burada. Derenin yakınında oturuyoruz. Burası nasıl kokuyorsa, evimizin olduğu yer de öyle kokuyor. Bu kadar rezalet olmaz. Buraya kim gelse yapacağız diyor. Ne olacağını biliyoruz. Çoluk, çocuk dışarı çıkmaya korkuyor.” dedi.
YOLDAN GEÇENLER DE RAHATSIZ!
Fabrikaların atık sularının yanı sıra şehirde yaşayanlara ait atık suların da karıştığı derenin içler acısı durumu ve simsiyah akan görüntüsü çevrede yaşayanları da derenin çevresindeki yolu kullanmak zorunda olanları da rahatsız etmeye devam ediyor.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600