ERGENE’DE ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENİYOR

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yer alan ve deforme olan çöp konteynerlerini, bakım ve onarımlarını yaparak yeniliyor. Aşırı derecede yıpranmış ve kullanılmayacak durumda olanlar ise yenileri ile değiştiriliyor.
05 08 2022
137 kez okundu
Daha güzel bir Ergene için çalışmalarını titizlikle sürdüren Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki çöp konteynerlerini ve çöp kovalarını estetik görünüm ve sağlık açısından daha iyi bir hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Bir yandan rutin çöp toplama faaliyetini yapan diğer yandan periyodik aralıklarla çöp konteynerlerini dezenfekte eden Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kontroller yaparak kapakları arızalanan, tabanlarından kirli su sızdıran, çürümeye yüz tutmuş ve deforme olmuş çöp kovalarını yerinde tespit ediyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesine alınan çöp konteynerleri tadilatları yapıldıktan sonra yeniden boyanıyor ve alındığı yere geri bırakılıyor. İhtiyaç duyulan alanlara yeni çöp kovaları da koyan ekipler, tadilat edilemeyecek durumda olan çöp konteynerlerini ise yenileriyle değiştiriyor.
“Sevgi kenti Ergene’mizde halkımız için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz” diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ekiplerimiz, Ergene’nin tüm mahallelerini, caddelerini, sokaklarını karış karış geziyor, sorunlu çöp konteynerlerini yerinde tespit ediyor. Okul önleri, cami önleri, servis durakları, meydanlar gibi kalabalık yerlerde bulunan çöp konteynerlerinin kontrollerini daha sık gerçekleştiriyor, ihtiyaç anında müdahale ediyoruz.” dedi.
Çöp konteynerlerinin tadilatlarını belediye imkanları ile yaparak ciddi manada tasarruf elde ettiklerinin de altını çizen Başkan Yüksel, Ergene halkına hizmet için mesai kavramı gözetmeden çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Mehmetcan ARSLAN

 

Whatsapp
google_160x600