DDK’YA ’PARALEL’ talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paralel devlet yapılanmasıyla mücadelede Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) \"Her kurumumuzu denetleyeceksin, her kurumda bu tür kim varsa tespit edip hemen yargıda bunlar için süreci başlatacaksınız\" talimatı verdiğini açıkladı.
27 01 2016
33202 kez okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 300 kaymakamla "Kaymakamlar Toplantısı"nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen programda konuşan Erdoğan, sadece kanun çıkarma, kanunu değiştirme, yönetmeliklerle ve diğer mevzuat düzenlemeleriyle uğraşmanın sorunu çözmediğini, mevzuatla birlikte hatta mevzuattan önce zihniyeti değiştirmek gerektiğini belirtti. Özellikle diğer pek çok meselede olduğu gibi terörle mücadelede de eksiğin kanun ve mevzuat olmadığına dikkat çeken Erdoğan, "Bunun için gerekli kanun da var, yönetmelik de var. İhtiyacımız olan nedir biliyor musunuz? Bunları kararlılıkla uygulayacak ferasetli, azimli, cesaretli yöneticilerdir. Unutmayın, korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler" dedi. Aynı durumun Türkiye’nin başka meselesi olan paralel devlet yapılanmasıyla mücadele için de geçerli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Paralel ihanet çetesinin içeride ve dışarıda ülkemize verdiği zararı şu anda bize en büyük husumeti besleyen ülkeler dahi başaramamıştır. Bundan emin olun. Devlet geleneğimize de açık bir tehdit oluşturan bu yapı mensuplarını kamunun tüm kademelerinden süratle temizlemek mecburiyetindeyiz. Bu yapı Milli Güvenlik Kurulumuz tarafından devletimiz ve milletimiz aleyhine çalışan bir terör örgütü olarak tescil edilmiştir. Paralel yapıyla mücadele çalışmaları gerek Milli Güvenlik Kurulumuz gerekse Devlet Denetleme Kurulumuz (DDK) aracılığıyla yakından takip edilmektedir. Şu anda bana bağlı olarak çalışan Devlet Denetleme Kurulu’nun en öncelikli görevi budur" ifadelerini kullandı.
BİLGİYİ BANA AKTARMALIDIR
Devlet Denetleme Kurulu’na "Her kurumumuzu denetleyeceksin, her kurumda bu tür kim varsa tespit edip hemen yargıda bunlar için süreci başlatacaksınız" talimatı verdiğini açıklayan Erdoğan, bu konunun tamamen bir devlet meselesi, devletin güvenliği meselesi olduğunun altını çizdi. Erdoğan, "Bu konuda herhangi bir ihmali, herhangi bir yanlışı olan kim olursa olsun mutlaka hak ettiği cezayı görecektir. Sizlerden paralel devlet yapılanmasıyla ilgili çalışmaları daha dikkatli ve kararlı bir şekilde yürütmenizi istiyorum. Paralel yapıyla mücadelede desteğim daima yanınızdadır. İstediğiniz anda özel kalemime telefonla arayarak bu bilgileri verebilirsiniz. Çünkü bizzat kendim bu işi takip ediyorum. Devlet Denetleme Kurulu’nun da birinci derecede görevi budur. Bu mücadelede herhangi bir engelle karşılaşan, sıkıntı, sorun yaşayan doğrudan bu bilgiyi bana aktarmalıdır" diye konuştu.
İHA

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600