BORSA İSTANBUL FEN LİSESİ ERASMUS PROJESİ ÇORLU’DA YAPILDI

Çorlu’nun başarılı okullarından Çorlu Borsa İstanbul Fen Lisesi’nin Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya olmak üzere 5 ülkeden 5 okul ortaklığında yaptığı, “Innovate Sustain Preserve Intangible Roots In Europe (INSPIRE)” adlı Erasmus KA2 projesinin Türkiye’de yapılan proje çalışmaları için yurt dışındaki ortak okulların öğretmen ve öğrencileri Çorlu´ya geldi.
15 01 2022
182 kez okundu


AVRUPA ORTAK KÜLTÜR MİRASI TANITILIYOR

Çorlu Borsa İstanbul Fen Lisesi Müdürü İlker Koşum, yaptığı açıklamada, “Okulumuzun bugüne kadar yaptığı 5 Erasmus projesinden biri olan projemiz kapsamında yurt dışından gelen misafirlerimiz ve okulumuz öğrencilerinin katılımı ile proje faaliyetlerimizi 10-14 Ocak 2022 tarihleri arasında yaparak başarıyla tamamladık. Projemiz amacı, Avrupa ortak kültür mirası ile paydaş ülkelerin kültür öğelerini tanıtmak ve uluslararası hâle getirmek. Bu amaçla okulumuzda ve Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde atölye çalışmaları, sunumlar ve sergiler yapıldı.


GÜZEL DOSTLUKLAR KURULDU

Ayrıca misafirlerimize ilçemizi gezdirerek tanıttık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzü ziyaret ettik. Bunun yanı sıra İstanbul gezisi yaparak yurt dışından gelen paydaşlarımıza Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi ülkemizin önemi tarihî ve kültürel yerlerinin de tanıtımını yaptık. Süreç içerisinde çok güzel çalışmalar yapıldı, güzel dostluklar kuruldu. Bu yapılan projenin 3. hareketliliğiydi. İnşallah önümüzdeki aylarda İtalya ve Portekiz'de yapılacak proje çalışmalarına öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte katılacağız. Böylelikle projemiz amacına uygun olarak tamamlamış olacak. Proje sonunda üretilen bilgi, belge ve görseller ile bir e-book dijital içeriği de ortaya çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.
Hüseyin TAYYAR

 

 

Whatsapp
google_160x600