100. YIL ANITI FİKİR PROJESİ İÇİN JÜRİ TOPLANTISI BAŞLADI

‘25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması’ için Jüri Değerlendirme Toplantısı’na başlandı.
23 06 2022
82 kez okundu

Edirne'nin kurtuluşunun 100. yılını kutlamak üzere organize edilen etkinlikler kapsamında Edirne Belediyesi, 25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması açmıştı. Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Hıdırlık Tepesi, “Hıdırlık Tabya Balkan Tarihi Müzesi” bitişiğinde, bin 132 ada 81 parselde, tapuda Edirne Belediyesi mülkiyetine kayıtlı olan alanda konumlandırılacak olan 100. Yıl Anıtı için Jüri değerlendirme toplantısı Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda başladı.

Yarışmanın asli jüri üyeliğinde, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yar. Doç. Dr., Heykeltıraş Aydın Aşkan, Şehir ve Bölge Planlama, Okan Üniversitesi Prof. Dr.  Emre Aysu, Peyzaj Mimarı, Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Rukiye Duygu Çay, , Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Doç. Dr. Mimar Hatice Kıran Çakır, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeolog Prof. Dr. Ahmet Yaraş, , Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihçi Prof. Dr.  Gülgün Yılmaz yaptı.

27 HAZİRAN’DA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Yarışmanın yedek jüri üyeliğini ise Şehir Plancısı, Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür V. Dinçer Asar, Mimar, TMMOB Mimarlar Odası Edirne Temsilciliği Yön. Kur. Başkanı Cenk Ergüden, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi, Heykeltıraş Can Özal, Mimar, TMMOB Mimarlar Odası Edirne Temsilciliği Yön. Kur. Üyesi Ercüment Tekin yaparken, Raportörler de Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi, Mimar Selin Arabulan, Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sanat Tarihçi Anıl Biçer, Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İç Mimar Tolga Kazdal, Röportör Yardımcılığında ise Mimar, TMMOB Mimarlar Odası Edirne Temsilciliği Yön. Kur.Üyesi Murat Terzi yer aldı.

Yarışmanın sonuçları ise jüri değerlendirmesi sonunda ilan edilecek. 27 Haziran Pazartesi Günü, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda Ödül Töreni, Kolokyum ve Sergi Açılışı düzenlenecek.

Yarışmada birinci 60 bin TL, İkinci 40 bin TL, üçüncü 20 bin TL; mansiyon ödülünü kazanan 3 eserin sahibi 10 bin TL’nin sahibi olacak.

Mehmetcan ARSLAN

 

Whatsapp
google_160x600