YÜKSEK HIZLI TRENİN OLUŞTURABİLECEĞİ SORUNLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Çerkezköy’ün içinden geçecek olan Yüksek Hızlı Tren hattı ile birlikte kentte meydana gelebilecek ulaşım sorunlarının tespiti ve bu sorunların çözümü amacıyla Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.
13 02 2020
312 kez okundu
Yüksek Hızlı Tren Çerkezköy Geçiş Hattı dolayısıyla Çerkezköy Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Başkan Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Gümüş ve Nedim Yılancı, TCDD Modernizasyon Daire Başkan Yardımcısı Mücahit Lek, TCDD Genel Müdürlüğü Dış Kaynaklı Proje Koordinasyon Şube Müdürü Abdullah Çorak ile yüklenici firma yetkilileri katıldı.
ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜZERİNDE MUTABAKATA VARILDI
Toplantıda, kentin içinden geçecek olan Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın beraberinde getireceği ulaşım sorunlarını en aza indirmek amacıyla ilçede iki adet hemzemin geçidin bulunduğu bölgelerde yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Belediye ve TCDD yetkilileri meydana gelebilecek sorunların çözüm önerileri üzerinde mutabakata vardı.
YAPILACAK ÇALIŞMALAR PROJELENDİRİLECEK
BSH Kavşağı’ndaki hemzemin geçide ulaşımın, yapılacak olan altgeçit ile sağlanmasına karar verilen toplantıda; İstasyon Mahallesi’ndeki hemzemin geçitten sağlanan ulaşımın da spor salonunun olduğu noktadan yapılacak olan üstgeçit ile Hükümet Caddesi’ne bağlanması yönünde fikir birliğine varıldı. Toplantıda oluşturulan çözüm önerileri noktasında yapılacak çalışmalar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin de katılacağı toplantıyla birlikte projelendirilecek ve protokol altına alınacak.

Ahmet Can AYDIN

 

Whatsapp
google_160x600