YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

Ülkemizde Korona virüsün tespit edilmesinin ardından toplu alanlarda faaliyetlerin kısa süreliğine durdurulması kararına rağmen bazı kafelerin açık olmasına vatandaş tepki gösteriyor.
18 03 2020
3291 kez okundu

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama ile ülkemizde Korona virüsün tespit edilmesinin ardından, alınan önlemler kapsamında 81 İl Valiliğine ‘Coronavirüs Tedbirleri’ konulu ek bir genelge daha gönderildi. Genelge ile tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

 KAFELER NEDEN AÇIK?

Vatandaşlar, şehrin birçok noktasında bazı kafelerin açık olması sebebi ile Çorlu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğünü göreve davet etti. Vatandaşlar, “Çorlu’da birçok kafe faaliyetlerine hala devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığını dikkate alan yok. Virüsten korunmak için alınan önlemler hiçe sayılıyor” dedi.

 BAYSAN ZAMANINDA YAPILAN HATALAR İLE KAFE-RESTORAN OLDU

Kafelerin işletmelerine hala devam etmesinin sebebinin restoran statüsünde sayılmaları ve bunun da nedeninin zamanında Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın verdiği işletme ruhsatlarından kaynaklandığını belirten vatandaşlar, yetkililerin bir an önce yapılan bu yanlışlara müdahale etmesini istedi.

DEVRİM

 

 

 

Whatsapp
google_160x600