YETERLİ YOĞUNLUK YOKMUŞ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Orion Işıklı Kavşakta tamamlanan çalışmalarla ilgili Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt değerlendirmelerde bulundu.
21 11 2020
737 kez okundu

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Bu bölgede ulaşımla ilgili sayıları değerlendirdiğimizde ana yoldan gidenle tali yoldan giden araç sayılarını dikkate aldığınızda köprülü kavşak yapmak için belirli bir yoğunluğa ulaşmakta ihtiyaç var. Bugün itibarı ile yeterli yoğunlukta değil orası” dedi.

BÜYÜKŞEHİR DAHA BASKIN ÇIKTI
Orion ışıklı kavşakta yapılan düzenleme ile ilgili görüşlerini açıklayan Sarıkurt; “O bölgede bazı alışkanlıklarımız vardı. Tartıştığımız konularda oldu. Çalışmaların doğru olduğunu söyleyenlerde var yanlış olduğunu söyleyenlerde. Çalışmalarla ilgili kanaatlerimizi söylediğimiz noktalar ve itirazlarımız oldu. Orada mühendis ve büyükşehirden arkadaşların değerlendirmelerinin daha baskın çıktığını söyleyebilirim. Daha yapacakları işler var. Tabela ve dönüşleri doğru tarif etme işleri yapılacak. Bütün yapılanlar iyi olsun diye yapılıyor.”
YETERLİ YOĞUNLUKTA DEĞİL
O bölgeye köprülü kavşak neden yapılmadı ile ilgili Sarıkurt; “Öyle gözüküyor ki ulaşımla ilgili sayıları değerlendirdiğimizde ana yoldan gidenle tali yoldan giden araç sayılarını dikkate aldığınızda köprülü kavşak yapmak için belirli bir yoğunluğa ulaşmakta ihtiyaç var. Bugün itibarı ile yeterli yoğunlukta değil orası. Özellikle çevre yolundaki bağlantı olduktan sonra Orion Işıklı Kavşağı oldukça hafifledi. Yol çizgi boyalarının tamamı daha çizilmedi. Bazı eleştiriler var ama biraz daha fırsat vermek gerekli. Bu işler milletin parası ile yapılıyor. Toplamda sabah ve akşam saatlerinde 1 saatlik bir yoğunluk oluşuyor. O da yakın zamanda çözülecek.”
ÇORLU’NUN DURUMU İYİ DEĞİL
Sarıkurt; “Vaka sayılarını bizim söylememize müsaade etmiyorlar. Ama şehrin ve ülkenin durumu çok iyi değil. Dönemsel iradeye bağlı tedbirler alınmaya çalışılıyor ama bir süre gerçekten sokağa çıkma yasağı uygulanmasında fayda var. Çorlu’da durumun çok iyi olduğunu söyleyemeyiz. Bildiğim kadarı ile vaka sayıları oldukça yüksek. Eğer bir zorunluluğumuz yoksa evde durmalıyız.
NEYİ KİMDEN SAKLIYORUZ
Vatandaşların farkında olabilmesi için Belediyedeki COVİD-19 vakalarını paylaşıyoruz. Çorlu Belediyesinde çalışan sayısı 970 kişi. Bunlardan 100 kişisi karantinada. Personelin yarısı belediyede yarısı evinde çalışıyor. Olası bir vaka durumunda evdeki arkadaşları çağırıyoruz. Sizlerle Çorlu’daki sayıları konuşamıyoruz ama bu sayıların paylaşılması gerektiğine inanıyorum. Neyi kimden saklıyoruz.Göksel GÜRSOY

Whatsapp
google_160x600