‘YEREL KALKINMA’ ÖDÜLÜNÜ PASTA KESEREK KUTLADILAR

Çorlu Belediyesinin, Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi ile ortaklaşa düzenlediği ‘Hanımeli Çarşısı’ projesi Altın Karınca Ödülleri’nde ‘Yerel Kalkınma’ ödülünü almasını nedeniyle kutlama gerçekleştirildi.
21 11 2020
518 kez okundu

Çorlu’da Salı Pazarı alanında düzenlenen programda Marmara Belediyeler Birliği’nce düzenlenen Altın Karınca Ödülleri’nde ‘Yerel Kalkınma’ ödülüne lâyık görülen ‘Hanımeli Çarşısı’ projesi pasta kesilerek kutlandı. 
BU MUTLULUĞU HEP BİRLİKTE PAYLAŞMAK İSTEDİK
Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Yerel Kalkınma kategorisinde ‘Hanımeli Çarşısı’ projesi ödüle lâyık görüldü. Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin; “Kadın meclisince 1. yılımızı tamamladık. Çorlu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından Altın Karınca Belediyecilik Ödülüne layık görüldü. Bu ödül ‘hanım eli çarşısı’ projesi ile alındı. Bizlerde hanım eli çarşısına katkısı bulunan eski belediye başkanı Ünal Baysan ve eski kadın meclisi başkanlarını bugün buraya davet ettik. 7 yılın sonunda bu sürdürülebilir bir proje haline geldi. Bu mutluluğu hep birlikte paylaşmak istedik.”
HER ŞEY BERABER YAPINCA GÜZEL
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Hiçbir şey bizle başlamadı bizle de bitmeyecek. Bugüne kadar şehrimize katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Her şey beraber yapınca güzel. Bundan 7 yıl önce başlamış olan süreç bugün bir ödül ile taçlandırıldı. 381 proje içinden 50’nin üzerinde belediyenin başvurduğu bu süreçte kabul edilir ve başka belediyelere örnek olabilecek bir proje olarak gösterildi.” Konuşmaların ardından ödülün anısına hep birlikte basta kesilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.Göksel GÜRSOY

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600