ULAŞIM AĞI BÜYÜYOR

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçedeki ulaşım ağının genişleyeceğini belirtti.
14 02 2020
315 kez okundu
Ulaşım hakkında görüş alışverişi için S.S. 38 Nolu Malkara Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özcan Kılıçkoç, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’u ziyaret etti. Malkara’nın hızla gelişen bir ilçe olmasından dolayı araç ve yaya trafiğini rahatlatmak, vatandaşlara rahat bir ulaşım kolaylığı sağlamak adına çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Gelişim ve değişim anlamında son yıllarda büyük bir mesafe kat edip, ülke çapında marka ve örnek ilçeler arasına adını yazdıran Malkara’mızın gelişim sürecine yakışan ulaşım ağını daha akıcı hale getirmek adına çok yoğun çalışıyoruz. 

OSB VE KOMBİNA ET TESİSİNE SEFERLER BAŞLADI

Göreve geldiğimiz günden beri ilçe genelinde vatandaş odaklı hizmet ve yatırımlarımız devam ediyor. Her zaman söylediğim gibi, hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Vatandaşlarımız toplu taşıma sisteminden en iyi şekilde faydalansın diye hem araç sayımızı artırıyoruz, hem de ulaşım ağımızı genişletiyoruz. İlçemizin farklı noktalarında konutlaşma ve yapılaşmanın artmasıyla birlikte Malkara Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile yapmış olduğumuz ortaklaşa çalışmalarımızın sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile artık otobüslerimiz sadece ilçe merkezine değil, Malkara Organize Sanayi Bölgesi ve Et Kombina Tesisimize de seferler başladı. Malkara Organize Sanayi Bölgesi ve Et Kombina Tesisimize günde 3 defa olmak kaydıyla ilçe merkezimizden 08.15 – 12.15 – 17.15 saatlerinde, Malkara Organize Sanayi Bölgesi’nden ise 09.00 – 13.15 – 18.15 saatlerinde ulaşım sağlanacak.

‘VATANDAŞLARIN ULAŞIMI DA KOLAYLAŞACAK’

Günden güne büyüyen ulaşım ağımız, açtığımız yeni hatlarla beraber daha da genişleyecek. Bu seferler sonucu vatandaşlarımızın ulaşımı daha da kolaylaşacak. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Malkara’mızın tüm bölgelerindeki ulaşım ağını akıcı hale getirmek adına bugüne kadar ortaya koyduğumuz hassasiyetimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek düşüncelerini belirtti.

YURDAKUL’A TEŞEKKÜR

S.S. 38 Nolu Malkara Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Özcan Kılıçkoç ise Malkara Minibüsçüler Kooperatifi ile uyumlu çalışmalarından ve kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hüseyin TAYYAR

     

Whatsapp
google_160x600