TRAFİK EĞİTİM TIRININ BU SEFERKİ DURAĞI TEKİRDAĞ

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Mobil Trafik Eğitim TIR’ının bu seferki durağı Tekirdağ oldu.
12 02 2020
200 kez okundu

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde erken yaştaki çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Mobil Trafik Eğitim TIR’ında, çocuklara trafik eğitimi verilmeye devam ediliyor. Çocuklara trafik bilinci aşılamak amacıyla Türkiye yollarında bulunan Mobil Trafik Eğitim TIR’ının bu seferki durağı Tekirdağ oldu. Merkezi ilçe Süleymanpaşa’ya gelen Mobil Trafik Eğitim TIR’ı Eski Valilik meydanında konuşlandırıldı.  

Öğrenciler, konuşlanan TIR’da mobil sınıfta Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Polisinden aldıkları teorik eğitimin ardından meydanda hazırlanan özel alana geçildi. Trafik eğitim parkuruna gelen çocuklar Trafik ve Denetleme Şube Müdürlüğündeki polisler eşliğinde trafik akülü araç kullandı. Trafik eğitim parkurunda uygulamalı olarak verilen eğitimde öğrencilerin ve çocukların trafikte karşılaşabilecekleri durumlar karşısında yapması gerekenler bir bir anlatıldı. Eğitimlerini tamamlayan çocuklar ise çok mutlu olduklarını ifade ederek bu tür eğitimlerin sürekli yapılmasını istedi. 

11 BİN 400 CİVARINDA ÖĞRENCİLERİMİZE TRAFİK EĞİTİM VERDİK

Tekirdağ Trafik Denetleme Şube ekipleri tarafından düzenlenen eğitim sonrasında açıklamalarda bulunan Trafik Polisi Yusuf Avcı, “2019 yılında Trafik Dedektifleri projesi kapsamında okullara giderek 11 bin 400 civarında öğrencilerimize Trafik eğitimi verdik. Eğitimlerimiz devam ediyor, 2020 yılında da Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri bakanlığımızın ortak protokolü kapsamında Mobil Trafik eğitim TIR’ı faaliyetlere başladı. Tüm illerimizi geziyor, 12-13 Şubat 2020 tarihlerinde de Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde görevlendirildi. Amacımız burada çocuklarımızı, öğrencilerimizi trafik eğitimi konusunda bilgiler vermek, trafik bilincini onlara aşılamak” diye konuştu.

İHA

 

 

Whatsapp
google_160x600