TOPLANAN YARDIMLAR ELAZIĞ’A ULAŞTI

Elazığ’daki depremzedeler için Ergene Kaymakamlığı ve Ergene Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler depremzedelere ulaştı.
04 02 2020
225 kez okundu

Elazığ ve Malatya olmak üzere toplam 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8 şiddetindeki deprem sonrasında Kaymakamlık ve Belediye öncülüğünde Ergene halkına yapılan yardım çağrısına sessiz kalmayan vatandaşlar 3 gün gibi kısa bir sürede acil ihtiyaç malzemelerini Ergene Kültür Merkezi’ne getirdi. Burada toplanıp kamyona yüklenen battaniye, ısıtıcı, yorgan, çocuk kıyafeti, bebek maması, bot ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemeleri Elazığ’daki depremzedelere ulaştırıldı. Kamyonun kapaklarının açılması ile ihtiyaç malzemelerini görevlilerin ellerinden teslim alan depremzedeler Ergene Kaymakamlığına, Ergene Belediye Başkanlığına ve Ergene halkına çok teşekkür ettiklerini belirtti.
Belediye Başkanı Rasim Yüksel yardım kampanyasına destek veren Ergene halkına bir kez daha şükranlarını sunarken, “Ergene’de vatandaşlarımız ile birlikte güzel bir dayanışma ve yardımlaşma örneğinde bulunduk. Çok kısa sürede acil ihtiyaç malzemelerini topladık. Bir toplumda ne kadar çok yardımlaşma ve dayanışma varsa o kadar çok huzur, barış ve kardeşlik o ilçede hakim olur, işte sevgi kenti Ergene’miz huzurun, barışın ve kardeşliğin en üst safhada yaşandığı bir ilçedir” dedi.

Onur ŞEKER


 

 

Whatsapp
google_160x600