TEK GÖZ VE ELEKTRİKSİZ EVDE YAŞAMAYA ÇALIŞIYOR

Çorlu’da 56 yaşındaki Zühre İnebolu, derme çatma bir ev, elektriksiz ve tek göz odada hiçbir güvencesi olmadan yaşam mücadelesi veriyor.
01 02 2020
3416 kez okundu

Kemalettin Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan derme çatma bir evde yaklaşık 26 yıldır tek başına yaşayan Zühre İnebolu, hayatını sürdürebilecek rahat bir yaşam alanı ve işte çalışmak istiyor. Gazetemiz DEVRİM Muhabiri Tutku Akbaş’ın görüştüğü İnebolu, sadece dini bayramlarda yardım aldığını ve hiçbir gelirinin olmadığını belirtti. İnebolu, “26 yıldır burada tek başıma yaşıyorum. Eşim ve oğlumu kaybettim. O zamanlar psikolojik tedavi gördüm. 56 yaşındayım, kimsem yok. Gelirim de yok. Olsa en azından burasının tamiratını yaptırırdım. Sadece Kaymakamlık kanadı ile dini bayramlarda bir yardım alıyorum” dedi.
SAĞLIK SORUNLARI İLE KARŞI KARŞIYA
Öte yandan İnebolu, sağlık sorunlarının da olduğunu belirterek hastaneye gidemediğini ve bu nedenle de hastalığının ne olduğunu bilmediğini dile getirdi. İnebolu, “Daha önce acil servise gittim ve tedavim yapıldı. Bana doktorlar ürolojiye gözükmemi söyledi ve ben bir daha gidemedim. Bu yaştan sonra ciddi bir hastalığımın çıkmasından korkuyorum. Tek istediğim evimin yaşanabilecek bir yer olması ve kendime göre uygun bir iş” diye konuştu.
Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600