TARLA YOLLARINDAN TEKİRDAĞ’A KAÇAK GİRMEK İSTEYENLERE SÜRPRİZ

İstanbul’dan tarla yollarını kullanarak Tekirdağ’a girmek isteyenler nedeniyle Jandarma ekipleri sıkı tedbirler aldı.
15 05 2020
2133 kez okundu

Tekirdağ’da seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından İstanbul’da yaşayan yazlıkçılar sahil bandına geçmeye çalışıyor. Karayolu üzerindeki denetimlerde seyahat izin belgeleri olmadığı için geri döndürülen vatandaşlar, tarla yollarını kullanarak geçiş yapmaya çalışıyor.

KAÇAK GİRMEK İÇİN TARLA YOLLARINI DENİYORLAR

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulanan illerden Tekirdağ'da geçtiğimiz günlerde bu kısıtlamanın kaldırılmasının ardından İstanbul’dan seyahat izin belgesi olmayanlar tarla yollarını kullanarak kaçak girmeye çalışıyor.

EKİLİ TARLALARI BOZDULAR

Marmara Denizi kıyısındaki yazlıklarına gelmek için yola çıkan yazlıkçılar Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesi Sultanköy Mahallesi’nin tarla yollarını kullanarak Tekirdağ istikametine girmeye çalışıyorlar. Ancak Tekirdağ'a kaçak olarak gelmek isteyenler daha önce de ekili tarlaları kullanmaları nedeniyle büyük zarar vermişlerdi. Çiftçiler ise ekili alanların yol olarak kullanılması nedeniyle tarlaların bazı yerlerini kazıp geçişleri engelledi.

JANDARMA EKİPLERİ NÖBET TUTUYOR

Jandarma ekipleri sıkı güvenlik önlemi alırken İstanbul'da yaşayanlar, seyahat belgesi almadan Tekirdağ’a gelmek için yine tarla yollarını kullanmaya başladı. Kaçak geçiş yapmak isterken tarlalarda suçüstü yakalanan vatandaşlara, kişi başı 3 bin 150 lira para cezası uygulanıyor.

Levent SİLİSTRE

 

Whatsapp
google_160x600