TARIMDA EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Büyükçekmece Belediyesi arasında düzenlenen tarım konularında eğitim iş birliği protokolü çerçevesinde ilk eğitim programı organik tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği konusunda Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
06 02 2020
195 kez okundu

Bilgi edinmek ve öğrenmek isteyen çeşitli kesimlerden yoğun katılımın olduğu organik tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği eğitim programı 5 hafta süre ile NKÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Arın ve Tarla Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Canan Sağlam tarafından sürdürülecek.

Belediye bünyesinde oluşturulan Tarım Akademisi eğitim programlarına düzenlenen protokol çerçevesinde Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından destek verilecek olup, bu kapsamda 2020 yılı içerisinde organik tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği eğitim programına ilave olarak organik tarım ve iyi tarım uygulamaları, arıcılık, bahçe tarımı, hobi bahçeciliği, seracılık vb. konularda eğitim programlarının düzenlenmesi planlanıyor. 

Ahmet Can AYDIN

 

 

 

Whatsapp
google_160x600