TARAFTARLARDAN KARARA TEPKİ

Tekirdağ Süper Amatör Ligde mücadele eden liderle arasında 3 puan olmasına rağmen bir üst lige çıkartılmayan Çorluspor 1947’nin taraftarı Asi Şimşekler takımlarına haksızlık yapıldığı gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.
18 08 2020
5147 kez okundu

Tekirdağ Süper Amatör Ligin bitimine 4 hafta kala liglerdeki maçlar pandemi nedeniyle iptal edilirken, TFF’nin vermiş olduğu kararlar tartışılır oldu. Tekirdağspor liderle arasında 3 puan varken bir üst lige çıkartılırken, Çorluspor 1947’nin Tekirdağ Süper Amatör Ligde kalması tepkiyle karşılandı. Tekirdağspor’a sevinen Tekirdağlılar Çorluspor 1947’ye yapılan haksızlığa tepki gösterdi. Çorluspor 1947’nin taraftar grubu Asi Şimşekler haksızlığa uğrayan takımlarına destek olmak için Atatürk Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı. 

TONUS: AYRIMCILIK HAT SAFHADA

Asi Şimşekler taraftar grubuna Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ve yönetimi, Çorluspor 1947’nin daha önce başkanlığını yapmış olan Serkan Erçili, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı İlker Atasever destek verdi. Asi Şimşekler taraftar grubu adına açıklamayı Tribün Sözcüzü Emre Tonus, “Bu süreçte bizlere destek verenlere gönülden teşekkür ediyorum. Haftalardır sıcak gelişmeler yaşanan Türkiye Futbol Federasyonunda akıl almaz kararlar alınmakta. Çorluspor 1947 takımımız mücadele ettiği Süper Amatör Lig’de son 4 maçını oynayamamıştır. Fikstüre bakacak olursak 1. Kapaklı Sporla aramızda 3 puan vardır. Üstelik iptal edilen ilk maçımızda Kapaklı Sporlaydı. TFF bu kararları alırken neyi göz önünde bulunduruyor. Şayet fikstüre bakılmış olsaydı en şanslı takım biz olduğumuz bilinir bu karar alınmazdı. Diğer klasmanlara baktığımızda liderle arasında 3 puan olan bütün takımlar bir üst lige çıkmaya hak kazanmıştır. Buna en yakın Tekirdağspor’un 4 sırada olmasına rağmen bir üst lige çıkmasını örnek verebiliriz. Bize neden izin verilmedi, ayrımcılık hat safhada” dedi.

SARIKURT: ÇORLUSPOR 1947 HEPİMİMİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada “Hepimiz buradayız, bir araya geldik, bugün taraftar grubumuz bizleri bir araya getirdi. Siyasi parti temsilcilerimiz var, hemşeri dernek başkanlarımız burada. Liderle aramızda 3 puan fark vardı. Tekirdağspor’u öncelikle tebrik ediyoruz ama şartlar koşullar aynıyken bu noktada Bölgesel Amatör Lige yükselmesi talebimize de taraftarlarımız vesilesiyle paylaşmak istiyorum. Şehrimizin talebini iletmeye devam ediyoruz. Şehrimizde hep beraber bu noktada hareket ettiğimizde umut ediyorum karar vericiler bizlere eşlik edeceklerdir” dedi.

ERÇİLİ: ŞENTOP HOCAMIZDAN GÜZEL HABERLER BEKLİYORUZ

 Çorluspor 1947’ye geçmiş dönemlerde başkanlık yapan Serkan Erçili ise yaptığı açıklamada: “Pandemi nedeniyle bütün karşılaşmalar iptal edildi. Bölgesel Amatör Lig’de 12 grup var, mağdur takımların bir üst lige çıkartılırsa grupların sayısı çoğaltılabilir. Örnekleri var, bu sene buna bir tolerans tanınması gerekiyor. Gerekli görüşmeler yapılıyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop hocamız konuya vakıf. İnşallah güzel haberler alabiliriz” dedi.

ERTAŞ: HERKES AYNI NOKTADA BİRLEŞTİ

CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, “TFF’nin vermiş olduğu karar kendi içinde çelişkilerle dolu. Çorlu’da herkes aynı konuda birleşmektedir. Çorluspor’un hakkının verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

AK PARTİ: BU İŞİN TAKİPÇİSİYİZ

AK Parti Çorlu İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Köker yaptığı açıklamada “Tekirdağ Amatör Spor Konfederasyon Başkanı Mehmet Kaya’ya gerekli itirazın yapıldığını belirtmek istiyorum. Mustafa Yel ile görüşmelerimiz var konuyla ilgili konunun takipçisi olduğunu bir gelişme olduğu zaman gerekli açıklamayı yapacağını söyledi. Çorluluyuz Çorlu sevdalısıyız” ifadelerine yer verdi.  Çorluspor 1947 Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yılmaz, “bir üst lige çıkan çok emsal var, bizimde şansımız yüzde 50 yüzde 50 diyebilirim” dedi. C

HP Çorlu İlçe Yöneticisi Müjdat Uysalcan da yaptığı açıklamayla, elimden gelen madde manevi bütün desteği Çorluspor 1947’ye vermeye devam edeceğim. Çorlumuzun takımı” ifadelerine yer verdi.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600