TAEKWONDOCULAR KOLLARI SIVADI

Doruk Spor Kulubü Taekwondo İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası için kollarını sıvadı.
24 03 2020
1722 kez okundu

Doruk Spor Kulubü İşitme Engelliler takımı hocası ve Başkanı Osman Demirel yaptığı açıklamada, “Çorlu’da faliyet gösteren Doruk Spor Kulübü; basketbol, güreş, taekwondo, para taekwondo, Otizm, Down Sendromu ve işitme engelliler taekwondo branşlarında aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. Down sendromlu, para ve otizmli şu an için sporcumuz aktif olarak bulunmamaktadır. Çorlu’da ikamet eden kardeşlerimizi aramıza bekliyoruz. Herhangi bir ücret söz konusu değildir. Engelli kardeşlerimize destek boyunumuzun borcudur.
‘BEN DE MİLLİ TAKIMDA GÖREV ALDIM’
İşitme engelli sporcularımızdan Nazlı Tanrıverdi, 2012 senesinden bu yana kendim yetiştirdim ve kardeşi Aybuke Malkoç, kulübümüzde yetiştirdik. Bu sene transfer olan Yalçın Koçak aktif olarak Tokat’ta Dünya Şampiyonası’na hazırlık kampına girmiş bulunmakta ve gün aşırı sürekli çalışmaktadır. Sporcumuz Nazlı Tanrıverdi 2019 senesinde Mart ayında yapılan İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda evli bir çocuk sahibi olmasına rağmen kısa sürede basit hazırlıkla Türkiye Şampiyonu olmuştur. Akabinde bir aylık milli takım kampına girmiş ve burda sıkı bir antremandan geçmiştir. Antrenör olarak ben de Milli Takımda bir ay görev aldım. Avrupa Şampiyonasında madalya maçında kilitlenme sorunu yaşadık ve maalesef maçı Rusya’ya verdik. Avrupa üçüncülüğü elimizden gitti. Her şeyde bir hayır vardır ya, o misal. Bu Sene Nazlı Tanrıverdi ve transferimiz Yalçın Koçak İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası’na hazırlık yapıyorlar. Allah nasip ederse ikisi de şampiyon olursa Word Deaf Championships İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası hazırlık kampı ve Yunanistan’a Dünya Şampiyonasına katılacağız.
‘KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE SAYGILIYIZ’
Son günlerde Koronavirüs (Covid-19) vakaları ve bununla alakalı önlemler kapsamında bakanlıkların aldığı ‘Sokağa Çıkma Evde Kal’ kararları ile spor salonlarının kapalı tutulup, ara verilmesi bizleri spor anlamında biraz üzmüştür. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur fakat alınan tedbirlere saygı duyuyor ve uyguluyoruz. Sporcularımız geri kalmamak için evlerinde egzersiz antreman uygulamaktadırlar. Sağlıklı bir Türkiye için sabırla bekliyoruz. İnşallah bu günler de geçecek. Yine güle oynaya antrenmanlarımızı yapacağız. Sağlığımızın, ailemizin önemli olduğunu unutmayacağız. Bütün taekwondo sporuna gönül verenleri aramıza bekliyoruz.”

Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600