SKANDAL KİTAPÇIK, ATATÜRK ALERJİSİNİ YAYMA GİRİŞİMİDİR!

10 02 2020
285 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

AKP iktidarının okulları parti şubesi gibi kullanması, Atatürk’e alerji oluşturma girişimini, bir virüs gibi yaymaya çalışması, her geçen gün yeni bir rezalete yol açmaktadır. Bunun son örneği, liselerde ansızın dağıtılmaya başlanan bir kitapçık olmuştur. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, hiç adından utanmadan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen sene yaptığı 10 Kasım konuşmasında yüreği Atatürk sevgisiyle dolu olan herkesi rahatsız eden kısımlarını kitaplaştırmıştır. Okullara kamyon kamyon taşınmasıyla, dağıtılması emrinin en tepeden verildiği belli olan bu kitapçık, Cumhuriyet değerlerinden şaşmayanların asla unutmayacağı bir rezalet olmuştur.

SENDİKAMIZDAN YENİ KİTAPÇIK ÖNERİSİ

Hakkında gerekli hukuki işlemlere başvuracağımız bu skandal kitapçıkla birlikte bize, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferlerinin kurduğu Eğitim-İş’e söz düşmektedir. Bu kitapçığın basılmasını ve dağıtılmasını emredenler ve bu emre hiç vicdanları sızlamadan uyanlar bilmelidir ki; ne yapsalar da bu ülkenin insanlarından Mustafa Kemal Atatürk sevgisini koparamayacaklar!

Okul sıralarını her gün benzer kitaplarla da donatsanız, Atatürk’ün "umudum" dediği genç nesiller, bu gerçeklerden uzak, vicdanla bağdaşmayan, minnetle buluşmayan cümlelere kanmayacaklardır! Kanmak ve "kandırılmak", sorgulayan Atatürk gençliğinin değil, sorgulamadan biat eden tebaaların kaderidir. Bu toplum, daha yakın zamana kadar kimlerin Cumhuriyet bayramlarını kutlatmamak için ayak oyunları yaptığını, kimlerin Atatürk’ün adını anmaktan dahi imtina ettiği için sadece "Gazi Mustafa Kemal" dediğini, kimlerin Anıtkabir ziyaretlerinden hemen önce periyodik olarak hasta olduğunu, Cumhuriyet’in saygın kurucularından kimlerin "iki ayyaş" diye bahsetme cüretinde bulunduğunu unutmayacak kadar Ata’sına vefalıdır. Ülke yönetimindeki hatalara dair ne zaman tepki uyansa "Hepimiz aynı gemideyiz" diye geveleyenler, önce bu geminin hangi koşullarda nasıl viran bir limandan kalktığını, ona rağmen bugüne dek nasıl hayranlık uyandıran bir yolculuk yaptığını, ebedi kaptanının Atatürk, daimi rotasının da Cumhuriyet olduğunu aklına yazmalıdır. Kitapçıklara yazılıp gençlerin önüne koyulacak bir şey varsa o da budur!

Eğitim-İş 

/////// 

GENÇ İŞSİZ SAYISI ARTTI! 

Türkiye’de işsizlik oranı 2019 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 1 puan artışla yüzde 13,3 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım 2019’a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı, 2019 Kasım’da bir önceki yılın aynı ayına göre 327 bin kişi artarak 4 milyon 308 bine çıktı. İşsizlik oranı 1 puan yükselerek yüzde 13,3 oldu. İşsizlik oranı, Kasım’da bir önceki aya göre ise 0,1 puan azaldı. Tarım dışı işsizlik oranı 1,1 puanlık artışla yüzde 15,4 olarak tahmin edildi.

Söz konusu ayda 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı 0,9 puan yükselerek yüzde 24,5 oldu. İşsizlik oranı 15-64 yaş grubunda ise 1 puan artışla yüzde 13,6 olarak gerçekleşti.

 

 

 

Whatsapp
google_160x600