ŞEHİTLİK 24 SAAT İZLENECEK

Çorlu’da, şehitlikte, mezarların başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı. Kaymakamlık, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı Kent Güvenli sistemi tarafından şehitliğin 24 saat izleneceğini söyledi.
25 02 2021
1541 kez okundu

Salih Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Çorlu Şehitliği’nde, bir ay önce şehit mezarlarının başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı. Bunun üzerine Çorlu Kaymakamlığı şehit ailelerini üzen bu olay üzerine harekete geçti. Şehitliğin Aydınlatmaları takıldı. Kamera sistemi takılması için çalışmalara başlanmasının ardından Kent Güvenliği tarafından 24 saat izleneceği belirtildi.

‘YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Suriye’de 2016 yılında terörist unsurlara yönelik yapılan Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Akın Acar’ın annesi Hanife Acar, yaşanan hırsızlık olayına tepki gösterdi. “Bizim kıymetlilerimiz burada yatıyor. Pek çok çocuğumuzun pirinç bayrak direğinin çalınmasından dolayı çok üzüldük. Sağ olsun valimiz ve kaymakamımız ile belediye başkanlarımız ön ayak oldu, bayrakları yenileyecekler. Şehitliğin 24 saat korunması için güvenlik kameraları takılacak. Aydınlatma sistemi kuruldu. Bundan sonra evlatlarımızın yattığı şehitlikte 'Yine bir hırsızlık olur mu? ' diye korkmayacağız. İlk duyduğumda 'Şehidimizin bayrağı dedim, bu yapılır mı?' dedim. Kıymet verdiğimiz çocuklarımız bizim için, vatanımız için şehit olan çocuklarımızın bayrağı çalınıyor, çok üzüldüm.”diye konuştu.

KAYMAKAM SARILI: 24 SAAT İZLENECEK

Hırsızlık üzerine Çorlu Kaymakamlığı, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu, 24 saat gözetilecek güvenlik kamerası kurulması için de çalışma başlattı. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, çalınan bayrak direklerinin yenilerinin takılacağını söyledi. Sarılı, “Çalınan bayrak direklerinin yerine yenileri takılacak. Bu tür olayların yaşanmaması için her türlü önlemi alıyoruz. Güvenlik kameraları takıldıktan sonra Kent Güvenliği birimi tarafından 24 saat izlenecektir.”diye konuştu.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600