ŞEHİT ASKER HALİL TUNA AKGÖZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sakarya’da geçtiğimiz günlerde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından patlayıcıların kontrollü olarak imha edilmesi maksadıyla taşındığı kamyondan indirildiği sırada yaşanan patlamada şehit olan Tekirdağlı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz, son yolculuğuna uğurlandı.
10 07 2020
1416 kez okundu

Sakarya’da Taşkısığı mevkiinde meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz’ün (40) Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’daki evine acı haber dün ulaştı. Haberi duyan şehidin annesi Fatma, babası Basri Akgöz çifti ile yakınları yasa boğuldu. Şehit Halil Tuna Akgöz için Tekirdağ’da cenaze töreni düzenlendi.  Törende şehit babası Basri Akgöz güçlükle ayakta dururken şehidin eşi Canan Akgöz ve oğlu Alper Akgöz askeri üniforma ile törene katıldı. Süleymanpaşa ilçesi Rüstempaşa Camii’nde düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, diğer kurum müdürleri ve belediye başkanlarının yanı sıra yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin Türk Bayrağına sarılı tabutunun başında gözyaşları sel oldu. Cuma Namazından sonra kılınan cenaze namazıyla şehidin cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.  

SINIF DEĞİŞTİRİP BOMBA İMHA UZMANI OLMUŞ

Daha önce Özel Harekatta görevli olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz’ün sınıf değiştirip bomba imha uzmanı olduğu ve uzun süredir bomba imha ve patlayıcı maddeler uzmanı olarak görev yaptığı öğrenildi. Yurt dışı görevlerde de bulunan Şehit Akgöz’ün evli ve iki çocuk babası olduğu belirtildi.

TABUTU BAKAN YARDIMCISI VE VALİ OMUZLADI

Cenazeyi tören mangası ile birlikte İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım omuzladı.

ŞEHİDİN EŞİ VE OĞLU ÜNİFORMA İLE TÖRENE KATILDI

Şehit Halil Tuna Akgöz’ün eşi Canan Akgöz ile annesi Fatma Akgöz ve babası Basri Akgöz tören boyunca güçlükle ayakta durabildi. Törende şehidin eşi ile çocuğu şehit Akgöz’ün üniformasını giydi.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600