ŞARKÖY´DE ATATÜRK SİLUETİ AÇILIŞI YAPILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Şarköy ilçesine yapılan Atatürk Silueti´nin açılış töreni, Şarköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünde gerçekleştirildi.
21 11 2020
442 kez okundu

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var bir konuşma gerçekleştirdi. Alpay Var konuşmasında, “Şarköy'ümüz için önemli ve anlamlı bir gün olan 17 Kasım tarihinde bu açılışın yapılması bizleri oldukça gururlandırdı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak'a bu anlamlı siluet için tüm Şarköy halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi olarak, ilçemizi daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek adına hizmet ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum” dedi.
ALBAYRAK: ATATÜRK TÜRKİYE'NİN KALBİDİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bugün burada altıncı Atatürk Silueti'nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı silueti diğer ilçelerimizin de en güzel yerlerine kazandıracağız. Buradan geçen çocuklarımız, gençlerimiz, vatandaşlarımız bu anıtın önünden her geçtiklerinde Ata'larını hatırlayacaklar.  Mustafa Kemal Atatürk'ün idealleri her koşulda bizim yol göstericimiz olacaktır. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'nin kalbidir. Cumhuriyet'imiz ilelebet var olacaktır. Bu duygularla Şarköy'ün 98. yıl dönümünü kutluyor, Atatürk Silueti'nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.  

EDİRNE BANDOSU GÖSTERİ YAPTI
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve Edirne Belediye Bandosu vatandaşlar için gösteri yaptı.
Pandemi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Kaymakamı Şenol Kaya, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600