SARDOS -4 DEERECEDE PEDAL ÇEVİRDİ

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) bisikletçileri geçtiğimiz hafta sonu -4 derece havada 75 kilometre pedal çevirdi.
15 02 2020
246 kez okundu

Sabah erken saatlerde Keşan'dan başlayan bisiklet turu Malkara, Deveci köyü, Yenidibek, Teteköy, Seydiköy, Şükrüköy, Bahçeköy üzerinden tekrar başladığı noktada son buldu. Hissedilen sıcaklık -7 derece gibi son derece soğuk bir havada başlayan turun ilk durağı Malkara’da bir benzin istasyonu oldu. Burada istasyon sahiplerinin sıcak ikramları ile moral bulup ısınan bisikletçiler bir süre dinlendikten sonra tekrar yola koyuldular. Deveci köyünde (mahalle) öğle yemek molası veren ekip, köy kahvesinde sıcak çaylarını yudumlayıp yanlarında getirdikleri kumanyalarını yedi. Yemek molasından sonra tekrar yola koyulan bisikletçiler kazasız sorunsuz akşama doğru Keşan'a ulaştılar.
‘TÜM ÇABAMIZ 57. ALAYA VEFA TURU İÇİN’
SARDOS Başkanı Faruk Eker yaptığı açıklamada duygularını şöyle ifade etti; “-7 derecelere varan bir havada 75 km. pedal çevirdik. Hakikaten zorlu bir turdu, zaman zaman ayak ve el parmaklarımızı bile hissetmedik. Çekilen her cefa '57. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu'na hazırlık için. 2020 Mart ayında bu anlamlı faaliyetimizin 7.’sini yapacağız. Bu soğuk ve zorlu tura 18 yaş altı beş genç üyemiz de katıldı. Bizler Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek kuşaklara bu duyguyu aşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, çünkü bunu bu topraklar üzerinde ve bu bayrak altında yaşayan herkesin asli görevi olarak görüyoruz. Soğuk havaya rağmen üstün gayret göstererek muhteşem bir uyum ve ekip ruhu ile turu sonlandıran tüm Sardoscanların ayağına, yüreğine sağlık.”
Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600