SAADET PARTİSİ’NDEN BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘yüzyılın dayatması’ adı altında Filistin’i yok etme kararı olan kirli planını açıklamasının ardından Saadet Partisi’nden sert bir açıklama geldi.
04 02 2020
216 kez okundu

ABD’nin hain planına sert tepki gösteren Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan; Müslümanların Kudüs’ten asla vazgeçmeyeceklerine vurgu yaparak, "İsrail diye bir devleti tanımıyoruz. Erbakan Hoca’mızın dediği gibi ’ABD İsrail’i çok seviyorsa gitsin onlara Amerika’dan toprak versin. Biz Hz. Ömer’in ahvadıyız, biz Selahaddin’in torunlarıyız. Kudüs’ün bir karışını dahi verdirmeyiz. Kimse bizden Filistin’den vazgeçmemizi beklemesin. Kudüs İslam’ındır! Kudüs’ün doğusunu başkent yapacaklarmış. Kudüs’ün güneyini, kuzeyini, doğusunu ve batısını hiç kimseye verdirmeyiz. Bu topraklar bizlere emanettir. Bu anlaşma denen paçavraya imza atanlar, rıza gösterenler tarihin çöplüğünde yerlerini alacaklardır” şeklinde konuştu. 

BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ

Trump ile Netenyahu ikili çetisinin ‘yüz yılın planını’ asla tanımayacaklarını ve buna ilk cevabın bu hafta Büyük Kudüs Mitingi ile verileceğinin altını çizen Pehlivan; "Genel Merkezimiz 9 Şubat 2020 Pazar günü, saat: 14.00’te İstanbul Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi’ tertiplemiştir. Bu mitinge Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek insanımızla Siyonistlere gereken cevap verilecektir. Tekirdağ olarak biz de bu mitinge güçlü bir katılım gerçekleştirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz". Tekirdağ’ımızın ilçe merkezlerinden araçlar kaldırılacaktır. Mitinge gitmek isteyen vatandaşlarımız en yakın Saadet Partisi ilçe Başkanlığına ulaşabilirler” dedi.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600