PAZARLARDA HES KODU UYGULAMASI DEVAM EDİYOR

Ergene Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ortamlarda alış veriş yapabilmesi için Pazar yerlerindeki denetimlerini üst seviyede tutmaya devam ederek HES kodu uygulamalarına devam ediyor.
14 01 2021
157 kez okundu

Ergene’de kurulan semt pazarlarında HES kodu uygulaması devam ediyor. Ergene’de vatandaşları korona virüse karşı korumak, maske ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasını sağlamak için ilçe genelinde denetim yapan ekipler, pazarcı esnafının ve pazarda alış veriş yapan vatandaşların HES kodlarını sorguluyor. HES kodu olmayanlara uyarıda bulunan ekipler, esnafın ve vatandaşların HES kodu almasını da sağlayarak vatandaşlara yardımcı oluyor.

DENETİMLER ÜST SEVİYEDE

Ergene’de kurulan semt pazarında tedbirleri üst seviyede tutan Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tezgahları tek tek dolaşarak, maskelerini çene altında tutan esnaf ve vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunuyor. Ekipler maskelerin ağız ve burnu kapatacak şekilde takılmasının gerekliliği konusunda esnaf ve vatandaşları bilinçlendiriyor.

‘KURALLARA HEP BİRLİKTE UYMALIYIZ’

Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas alınan tedbirler ve yapılan denetimlerle ilgili olarak, “İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında Pazar yerlerindeki denetimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz ilçemizde kurulan semt pazarlarında pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza HES kodu sorgulamasında bulunuyor. Maske ve mesafe konusunda gerekli uyarılarını yapıyor. Ergene Belediyesi olarak bizler denetimleri ve tedbirleri üst seviyede tutuyoruz, ancak vatandaşlarımızın da kurallara uymalarını, hem kendi hem de sevdiklerinin sağlıkları adına dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi.
Defne Tuğçe AYAZ

 

Whatsapp
google_160x600