OKULLARIN SON DURUMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Kaymakamı Cafer Sarılı Başkanlığında basın mensuplarına yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.
17 02 2020
1561 kez okundu

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı çerçevesinde Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Kaymakamı Cafer Sarılı Başkanlığında Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Okulların durumu, eğitim durumu, öğretmen, öğrenci durumlarının paylaşıldığı toplantıda Kaymakam Sarılı, “Bu toplantıda Milli Eğitim Müdürümüzü Hüseyin Erdoğan sunum yapacak ve ben de ilçenin genelinde yapılan proje ve faaliyetler hakkında bilgiler vereceğim” dedi.

‘YIKILACAK İKİ BİNAMIZ VAR’

Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, ilçe genelinde bulunan okulların durumu ile ilgili bilgilendirmede bulunarak “İlçemizde faaliyetlerimiz çok verimli ve faydalı bir şekilde sürdürülmektedir. Öğrenci ve velilerle bizi buluşturan ve projelerimizi duyuran basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizde bulunan okul türlerimizde toplamda 3 bin 133 öğretmen, 52 bin 202 öğrencimiz bulunmaktadır. İlçemizde dayanıksız raporu verilen sadece bir okulumuz bulunmaktaydı. O da Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleştirdi. İki tane yıkımı yapılacak binamız daha var. Biri lojmanlar biri de Mehmet Rüştü Uzel bünyesinde bulunan ve şu an kullanılmayan atölyenin yıkımı yapılacak. Şahinler Ortaokulu bahçesinde yapılan okulumuzun onayı Ocak ayında geldi. Malum, devre arası okul açmak pedagojik olarak sağlıklı olmadığından öğretmen ve öğrencileri ayırmanın olumsuz etki yaratacağından dolayı bir sonra eğitim-öğretim dönemine sarktı. İlçemizde 68 okulumuz var ve bunların 10 tanesinden ikili öğretim görüyoruz. 58 okulumuzda da normal eğitim devam ediyor” diye konuştu.

‘KURUMLAR TAHSİS İŞİNE YANAŞMIYOR’

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, ilçede kullanılmayan ve boş duran kurum binaları ile ilgili açıklamada bulundu. Kaymakam Sarılı, “Kurumlar bina ileride kendilerine lazım olduğunu düşündükleri için başka bir kuruma tahsisine sıcak bakmıyor. İşin doğrusu ihtiyaç hangi kurumunsa o kuruma verilmeli diye düşünüyorum. Bir kurum diğer kuruma binasına verirken de istediği zaman boşaltmak için başka bir kurum buna yanaşmıyor. Sonuçta kurum oraya tadilat masrafı yapıyor ve haliyle ileride boşaltılması istenince pek yanaşmıyor” ifadelerine yer verdi.

‘UYUŞTURUCU İLE CİDDİ MÜCADELEMİZ VAR’

Sarılı, “İlçemizde 6 tane EDS var. Bunlardan gelen gelirlerin yüzde 70’i bakanlığa yüzde 30’u da belediyeye kalıyor. Belediyeye kalan kısımdan bir bölüm de emniyete tahsis ediliyor ve bununla da araç alınıyor. Uyuşturucu ile mücadele çok hassasız. Çok sayıda operasyon yapılıyor ve kişiler ile birlikte uyuşturucu madde ele geçiriliyor. Bu sadece Çorlu’nun değil ülkemizin meselesi ve biz de ciddi şekilde takip ediyoruz” dedi.

Tutku AKBAŞ

 

 

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600