NİSAN AYI MECLİSİNDE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Ergene Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Ulaş Hizmet Binası düğün salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında komisyon üyeleri belirlenmesinin ardından gündem maddeleri karara bağlandı.
07 04 2021
264 kez okundu

16 maddelik meclis toplantısı yoklama ve gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Ulaş Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan meclis toplantısının açılışında konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, koranavirüs tedbirlerine uyulmasını istedi. Meclis üyelerinin verdiği önergelerin okunmasının ardından komisyon üyelerinin seçimine geçildi. 1. Meclis Başkan Vekilliğine 15 oy ile Başkan Yardımcısı Yüksel Baydarlı ve 2. Meclis Başkan Vekilliğine Niyazi Dibek seçildi. Asil katip üyeliğine Servet Yıldız ve Mülayim Bedir 15 oyla, yedek katip üyeliklerine de Ali Aydoğdu ve Hasan Demirkol seçildiler. Belediye encümenine Ali Aydoğdu ve Mülayim Bedir seçildiler. İmar komisyonunda Servet Yıldız, Çetin Bulum, Salih Tıknas, Serkan Bezgin ve Erol Yürük oy çokluğu ile seçildiler. Plan ve bütçe komisyon üyeliklerine Erhan Baştak, Ali Cengiz Yürük, Hasan Demirkol Nihal İşbilen ve Gülsun Şengül oy çokluğu ile seçildiler. İçkili yer bölgesi tespit komisyonu üyeliklerine Ali Aydoğdu, Niyazi Dibek, Çetin Bulum, Bilal Koçak ve Serkan Bezgin oy çokluğu ile seçildiler. Cadde ve sokak isimleri komisyon üyelerine Merdin Cantaş, Nazlı Güneş, Eyüp Nazlı, Mehmet Çakır ve Şükrü Kırıkçı oy çokluğu ile seçildiler.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600