MÜHENDİSLİK HARİKASI YOLDA İKİNCİ KEZ ÇALIŞMA BAŞLATILDI!

Çorlu’da her şiddetli yağışının ardından sürekli olarak göle dönen Asri Mezarlık önünde TESKİ ekipleri ikinci kez çalışma başlattı.
16 01 2021
638 kez okundu

Omurtak Caddesi Çorlu Asri Mezarlık önündeki yolun şiddetli bir şekilde yağan yağmur sonrasında sürekli olarak göle dönmesi nedeni ile TESKİ ekipleri ikinci kez çalışma başlattı. Yolda oluşan yoğun su birikintisi nedeniyle araçlar geçmekte zorlanırken alınmayan tedbir ve önlemlerden dolayı trafikte zaman zaman aksamalar yaşanmıştı. Meydana gelen su birikintileri nedeniyle sürücüler adeta isyan ederken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi ve TESKİ’nin hiçbir çözüm üretmemesinin tepkilere neden olduğunu defalarca Gazetemiz DEVRİM’de okuyucularımıza aktarmıştık.

EYLÜL AYINDA ÇALIŞMA YAPILMIŞTI!

İlçe ziyaretleri kapsamında Çorlu’da çalışmalarını yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak Eylül ayında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Albayrak, o dönem yaptığı açıklamada “Çorlu ilçemize bağlı Salih Omurtak Caddesi Asri Mezarlık önünde biriken ve araç ile yolcu trafiğini olumsuz etkileyen yağmur sularının deşarjı için 500 mm çapında 350 metre boyunda yağmur suyu hattı imalat çalışması TESKİ tarafından yapılmaktadır. İsmet Paşa Bulvarından devam edilerek imalat çalışması tamamlanacaktır. Çorlulu hemşerilerimize hayırlı olsun.” demişti.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA YENİ ÇALIŞMA

Eylül ayında yapılan çalışmanın meyveleri ne yazık ki geçtiğimiz günlerde yağan yağışta alınamayınca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, gece 02.30’da Çorlu’ya gelerek bölgede yaşanan su birikintisini Çorlu TESKİ Müdürü Atilla Saraç ile birlikte yerinde görerek ileriye dönük bir planlama yapacaklarını belirtmişti. Albayrak’ın talimatı ile TESKİ, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde yolun bir kısmını trafiğe kapatarak bölgede ikinci kez çalışmalara başladı.

VATANDAŞLAR SONUCU MERAK EDİYOR

Yapılan incelemelerin ardından vatandaşlar da yapılacak çalışmayı ve alınacak önlemleri merakla beklemeye başladı. Vatandaşlar, “Çorlu’ya gelerek fotoğraf çektirip giden bir başkan olarak mı anacağız yoksa çözüm üreten bir başkan olarak mı? Umarız buradaki sorun bir an önce çözülür. Bir daha aynı manzaraları yaşamak istemiyoruz.”şeklinde konuştu.


Tutku AKBAŞ

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600