MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ İLGİ BEKLİYOR

Malkara Belediyesi tarafından 100. Yıl Parkı açık gezinti alanında kurulan mini hayvanat bahçesindeki hayvanlar bakımsızlık ve pislik içinde yaşamaya terk edilmiş durumda.
10 02 2020
279 kez okundu

Malkara Belediyesince toplumda hayvan sevgisi bilincini yaymak amacıyla 100. Yıl Parkı açık gezinti alanındaki tel kafeslerde değişik hayvanların sergilenmesi yapılıyor. Devrim Gazetesi ilçe temsilciliği olarak geçtiğimiz gün yolumuz düştüğü için mini hayvanat bahçesine şöyle bir uğradık. Ne yazıktır ki, hayvanat bahçesinde kafeslerdeki hayvanların ilgisizlikten dolayı pislik içinde yaşamaya çalıştıklarına tanıklık ettik. Park bahçesindeki kafeslerin pislik içinde olmasından yakınan vatandaşlar yaptıkları açıklamada, “Gördüğünüz gibi hayvanlar bu kötü ortamlarda yaşatılmaya çalışılıyor. Kafesler adeta birer pislik yuvası… Yetkililerden bir an önce hayvanat bahçesini daha düzenli ve bakımlı hale getirmelerini bekliyoruz. Hayvanların bu pislikten bir an önce kurtarılması gerekiyor.

BESLENMELERİ GÜNLÜK YAPILMALI

Aynı zamanda, hayvanların türlerine göre ihtiyaçları karşılanmalı, bakım ve beslenmeleri günlük olarak yapılması gerektiği gibi barınma yerleri de temizlenerek dezenfekte edilmelidir” şeklinde konuştular.

Önder TABAK

 

                              

 

Whatsapp
google_160x600