MEZARLIKTA YÜREKLERİ SIZLATAN GÖRÜNTÜ

Çorlu Asri Mezarlığını gece saatlerinde mesken tutan alkol ve madde bağımlılarının çevreye verdiği rahatsızlık yürekleri burktu.
14 09 2020
2556 kez okundu

ÖLÜLERE BÜYÜK SAYGISIZLIK
Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Asri Mezarlıkta gecenin geç saatlerinde beliren alkol ve madde bağımlılarının çevreye verdiği rahatsızlık yürekleri burktu. Mezarların yakınlarında bulunan alkol şişelerini gören vatandaşlar, “Burası Çorlu’nun Asri Mezarlığı. Burada yatan insanlar devlete vergilerini ödedi. Buraya saygılı olmamız gerekirken her yer pislik ve rezillik içinde. Ne bir güvenlik var ne de bekçi. Gece burası zifiri karanlık oluyor. Gayri meşru işlerin hepsi gece burada, sarhoşlar burada hatta uyuşturucu kullananlar bile burada. Adam mezarın üstünde alkol kullanıyor. Yazık, günahtır. Bugüne kadar belediye başkanları geçti kimse önem vermedi. Ölülerimize saygılı olmazsak nasıl saygı bekleyeceğiz. Her gece burada alkol, uyuşturucu kullanan insanları girip çıkarken görüyoruz. Duvarlar yaz-boz tahtası olmuş.”dedi.BÜYÜKŞEHİR SAHİP ÇIKMIYOR!
Öte yandan vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Asri Mezarlığa gereken önemi vermediğini ifade ederek “Buraya binlerce lira değerinde yer satan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, neden hiçbir güvenlik önlemi almıyor ya da bakımını gerçekleştirmiyor. Biz büyüklerimizin mezarlarını ziyarete geldiğimizde bu görüntülerle karşılaşmak zorunda mıyız? En azından gece buralarda birkaç güvenlik görevlisi olsa bu görüntüler yaşanmaz.”diye tepki gösterdi.

Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600