MALZEME SERDİLER… YAĞMUR ALDI GÖTÜRDÜ!

Yaklaşık 2 aydan bu yana Aşık Veysel Sokak üzerinde devam eden çalışmalar hem esnafı hem de vatandaşları canından bezdirdi. Önceki gün yağışının hemen öncesinde yola serilen malzeme ise yağmurun yağışı ile birlikte akıp gitti.
02 06 2020
724 kez okundu

Yaklaşık 2 aydan bu yana Çorlu’da Aşık Veysel Sokak üzerinde sürdürülen çalışmaları artık isyan etti. Hem çevrede yaşayanlara hem de esnaf, Çorlu Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ateş püskürüyor.PATATES TARLASI GİBİ
Uzun zamandan bu yana Devrim Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz ancak gelişigüzel yapılan çalışmalar nedeniyle bir türlü bitmek bilmeyen yol, son yağan yağmur ile birlikte çileyi bir kez daha arttırdı. Patates tarlasına dönen Cezaevi bölgesi civarı Aşık Veysel Sokak üzerinde bir türlü bitirilemeyen çalışmalar vatandaşları isyan ettirdi.

YAĞMUR ÖNCESİ MALZEME SERDİLER
Patates tarlasına dönen yolda bir türlü bitmeyen çalışmalar nedeniyle yoldaki bozuk kısımlara malzeme serildi. Yolu bir nebzede olsa düzeltmek için serilen malzemenin ömrü ise yaklaşık 1 saat sürdü. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle serilen malzeme 1 saat sonra akıp gitti. Yağmur yağışı ile birlikte akıp giden malzeme ise heba oldu. Yağmur yağışının ardından Aşık Veysel Sokak daha kötü bir hale gelirken vatandaşlar ise hem belediyeye hem de TESKİ’ye tepki gösterdi.
HAVA DURUMUNDAN HABERİNİZ YOK MU?
Vatandaşın parasının boş yere heba edildiğini söyleyen vatandaşlar; “Bu kadar sallama iş yapıldığını gözlerimizle görüyoruz. Yaklaşık 2 aydan bu yana çalışmalar bir türlü bitmedi. Ne zaman biteceği belli değil. Patates tarlasından geçip evimize gitmeye çalışıyoruz. Aracımızla bu yolda zorla gidiyoruz. Birde yağmur yağmadan hemen önce malzeme serdiler. Hiç mi hava durumuna bakmadınız? Malzeme boş yere akıp gitti, yazık günah. Bunların paraları bizim cebimizden çıkıyor” diye konuştular.

EVİMİZE GİREMİYORUZ
Aşık Veysel Sokak üzerinde bulunan sitenin önünün kazılması nedeniyle evlerine girip çıkamamaktan der yanan vatandaşlar; “Bu kadar beceriksizlik ancak Çorlu’da olur. Sitemizin önünü kazıyorlar ancak kimseye haber vermiyorlar. Bu site içerisindeki araçlar nasıl çıkacak. Birisinin acil hastası olsa nasıl doktora götürecek. Bunları düşünmeden sitenin önünü komple kazmışlar, çalışmaların ne zaman biteceği belli değil. Yine bir kablo kopartmışlar, yazıklar olsun. Allah aşkına böyle çalışma mı olur. Ödediğimiz vergilere yazık, buranın ne zaman biteceği, ne çalışma yapıldığı hiç belli değil” şeklinde konuştular.Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600