MALKARA’DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.
14 02 2020
656 kez okundu

Öğrencilere trafik bilincinin kazandırılması ve olası kazaları en aza indirmek amacıyla Malkara İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinde görevli polis memurları Recep Büyük ve Hasan Kumartaş tarafından; trafik kuralları, yaya çizgisinin önemi, yaya önceliği, yolcu ve yaya güvenliği, taşımalı okul servis araçları ile okula gelen öğrencilerin iniş ve binişte dikkat etmeleri gereken kurallar anlatıldı. Trafik işaret ve levhaları ile emniyet kemeri kullanmanın önemine dikkat çekildi.

Yapılan açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri tarafından bu tür eğitimlerin sıklıkla yapılacağı belirtildi. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından yöneltilen sorular yanıtlandı.

KÜÇÜK YAŞTA TRAFİK EĞİTİMİ ÖNEMLİ

İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri yaptıkları açıklamada; okullarında gerçekleştirilen eğitimden dolayı İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ederek eğitimin çok yararlı geçtiğini ifade etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polisleri de yaptıkları açıklamada; öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren Trafik Bilgisi ve kültürüyle yetişmelerinin önemine vurgu yaptılar.

Önder TABAK - Hüseyin TAYYAR

 

Whatsapp
google_160x600