KURBANLIK SATICILARI MEMNUN OLDU

Kurban Bayramı öncesi kurulan hayvan pazarında hem büyükbaş hem de küçükbaş satıcılarının çoğunluğu bu yıl ki satışlardan memnun olduklarını söyledi.
03 08 2020
932 kez okundu

Çorlu Belediyesi Mezbahası yakınlarında kurulan Kurban pazarında büyük bir hareketlilik yaşandı. Pazarlıkların kıran kırana geçtiğini belirten kurbanlık satıcıları, yaptıkları satışlardan memnun bir şekilde ayrılırken, kurbanlık alıcısının da yüzü güldü. Büyükbaş satıcılarının çoğu bu yıl yaptıkları satışlardan memnun olduklarını belirterek, “Çadırlarımızı günler öncesinden kurduk ve büyükbaş hayvanlarımızı satılığa çıkardık. Bu yıl ki satışlardan oldukça memnunuz. Hemen hemen elimizdeki tüm kurbanlık büyükbaş hayvanlar satıldı. Kurbanlık büyükbaş hayvan almak isteyen vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Hem satıcı hem de alıcı oldukça mutlu bir bayram geçireceğiz.”dedi.

KÜÇÜKBAŞA İLGİ AZ OLDU

Aynı bölgede kurulan küçükbaş hayvan pazarındaki satıcıların çoğu memnun olduğunu ifade etse de alıcı vatandaşların bütçelerine göre satışları yaptıklarını belirtti. Vatandaşlar, “Devletimizden destek bekliyoruz. Onca yıl büyük emeklerle baktığımız hayvanlarımızı istediğimiz fiyatlara veremiyoruz. Kurban alıcısı vatandaşımızın bütçesine göre hareket ettik ve kimseyi kırmadık.”diye konuştu.

RANDEVULU KESİM YAPILDI

Bayram namazının ardından vatandaşlar belediyeye ait mezbahaya giderek kurbanlıklarını kesti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çorlu Belediyesinin kapalı pazar yerinde yapılan kurban kesimine izin vermemesi üzerine, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait Çorlu Mezbahasında yoğunluğu önlemek için, vatandaşlar randevu alarak kesim yaptı. Bazı vatandaşlar ise kurbanlarını bahçelerinde kestikleri görüldü.

AŞIRI SICAKTA GÖLGEDE BEKLEDİLER

Çorlu Belediyesi Mezbahasında kesim yaptıran vatandaşlara verilen fişler sayesinde kesilen kurbanlarını parçalanmış bir şekilde alarak evlerinin yolunu tuttular. Kısa sürede yapılan kesimlerde vatandaşlar aşırı sıcak nedeni ile sıranın kendilerine gelmelerini ağaç altında gölgede bekledi.

AŞEVİ BAĞIŞ TOPLADI

Çorlu Belediyesi Aşevi Müdürlüğüne bağlı ekipler de mezbahada stand kurarak Aşevine bağış yapmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu. Her gün yaklaşık 800 haneye sıcak yemek hizmeti veren Çorlu Aşevi, vatandaşlardan aldığı bağışları makbuz karşılığında geri vererek teşekkür etti.

KENDİ İMKANLARI İLE KESTİLER

Öte yandan Çorlu Mezbahasında kesim yaptırmayan vatandaşlar, Çorlu Belediyesinin belirlemiş olduğu alanlarda kesimlerini gerçekleştirirken bazı vatandaşlar da evlerinin bahçelerinde kurbanlıklarını kesti.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600