KORONAVİRÜSE MASALI ÖNLEM

Malkara ilçesinde televizyon tamircisi, Koronavirüs salgınının henüz geçmediğini ifade ederek, sosyal mesafenin korunması için dükkan kapısının girişine masa koydu.
22 05 2020
2824 kez okundu

Hacıevhat Mahallesi Zülfikarağa Caddesi üzerinde ev aletleri ve televizyon tamirciliğiyle uğraşan Erkan Kerimoğulları, baba mesleğini sürdürüyor. Kovid-19 salgınına hassasiyet gösteren Kerimoğulları, tehlikenin bitmediğine vurgu yaparak, işyerinin kapısına sosyal mesafe kuralına uyulması için masa koydu.          
‘SALGIN HENÜZ GEÇMEDİ’
Tedbiri elden bırakmadığını ifade eden Kerimoğulları, “Tüm esnafımızın ve müşterilerimizin dikkatli olması lazım. Salgın kritik seviyede ve henüz geçmiş değil. Bazı arkadaşlar, bazı insanlar bunu ciddiye almıyor. Herkes tedbirini almalı, kurallara uymalı. Kendi çapımda aldığım tedbir kapsamında, müşteri kabul ederken, kapının önüne koyduğum masayla mesafe kuralına uyuyoruz. Bu şekilde temastan kaçınıyoruz. Hem müşterimizi hem de kendi sağlığımızı koruyoruz” dedi.           
Dükkana gelen müşterilerden Oktay Bitgin de, Erkan Kerimoğulları’nın halk sağlığına önem vermesinin örnek bir davranış olduğunu dile getirdi.
Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600