KORONAVİRÜS DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında Çorlu’da pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapıldı.
06 08 2020
754 kez okundu

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, valiliklere gönderilen genelgede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı. Çorlu İlçe Kaymakamlığına vekaleten bakan Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza İçel, Çorlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yılmaz, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Atatürk Meydanı ve Omurtak Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerini ziyaret ederek denetimleri gerçekleştirdi. Kaymakam Zehin, ziyaretlerinde ÇTSO tarafından hazırlanan hijyen paketlerini de iş yeri sahipleri ve çalışanlarına teslim ederek alınan önlemlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

TEDBİRLERİ YERİNDE GÖRDÜK

Gerçekleşen denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Kaymakam Zehin, “Bugün İçişleri Bakanlığımızın Türkiye genelinde yapmış olduğu denetimleri biz de ilçelerimizde gerçekleştiriyoruz. Özellikle pandemi ile ilgili alınan tedbirleri değerlendirdik. Bu kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte bu pandemiyi kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum.” dedi.

KURALLARA UYMAK SON DERECE KIYMETLİ

Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı açıklamada “Pandemi sürecine dikkat çekmek için kolluk kuvvetlerimizin yaptığı denetimler haricinde Kaymakamımız ile birlikte şehrimize iş yerlerimizi ziyaret ettik ve alınan tedbir ile kurallara ne kadar uyulması gerektiğini tekrar hatırlattık. Pandemi ile ilgili devletimizin belirttiği kurallara uymamız hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığı için son derece kıymetli. Mümkün olduğu kadar bu kurallara uymamız gerekiyor. Denetimler belli periyotlarla tekrar gerçekleşecek. Bütün vatandaşlarımızın kurallara tekrardan uymasını rica ediyorum.” diye konuştu.

ÇORLU ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYOR

Denetimler sonucu açıklama yapan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, “Yaptığımız denetimlerde tüm esnafımızın ve iş yerlerimizin aldığı tedbirleri yerinde gördük. Çorlu’muz bu konuda üzerine düşen görevi yapıyor. İnşallah bu süreci en kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Levent SİLİSTRE

 

Whatsapp
google_160x600