KORONA’NIN ÖMR܅

17 12 2020
374 kez okundu
imbik@devrimgazetesi.com.tr

Korona ne zaman biter? Bu soruya cevap vermek zor! Bazı falcılar veya astroloji bilginleri öngörüde bulunuyor olsa da; Amerika için bir değerlendirme yapan Bill Gates’in değerlendirmelerine önem veriyor ve onun değerlendirmesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Microsoft'un kurucu ortağı olan ve koronavirüs salgınında aşı çalışmalarına desteğiyle öne çıkan Bill Gates, "Gelecek 4 ila 6 ay pandeminin en kötü dönemi olabilir" dedi.

Gates, 1 Nisan 2021'e kadar 200 bin kişinin daha ölebileceğini söyledi.

CNN'e konuşan Gates, "Üzülerek söylüyorum ki, gelecek 4 ila 6 ay pandeminin en kötü dönemi olabilir. IHME (Sağlık Ölçümleri Değerlendirme Enstitüsü) tahminleri 1 Nisan 2021'e kadar 200 bin kişinin daha ölebileceğini gösteriyor. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarsak, bu ölümlerin büyük bir kısmını önleyebiliriz" dedi.

'EN KÖTÜSÜ DAHA YAŞANMADI'

2015 yılında böyle bir salgın olasılığından bahsettiğini hatırlatan Gates, şöyle devam etti: "ABD'nin salgını daha iyi yönetebileceğini düşünüyordum. 2015'te tahminlerimi yaparken ölü sayısının daha yüksek olacağından söz etmiştim. Virüs şimdikinden daha ölümcül olabilir. En kötüsü gerçekleşmedi. Ama salgının ABD ve dünyaya ekonomik etkisi 5 yıl önceki tahminlerimi aştı."

'ABD BENCİL DAVRANMASIN'

ABD Başkanı Donald Trump'ın aşı dağıtımında önceliğin Amerikalılara verilmesine ilişkin kararnamesiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken de Gates, "ABD tüm insanlığa yardım etmeli. Dünya ekonomisinin dönmesini istiyoruz. Ölümleri asgariye indirmek istiyoruz. Temel teknoloji bir Alman şirketine ait. Bu nedenle uluslararası paylaşımı ve iş birliğini engellemek bir hataydı" dedi.

‘BÜTÜN AŞILAR ARTIRILMALI’

Bill Gates, "Tüm aşıların kapasitesini artırmalıyız. Önümüzdeki aylarda onay alacak, üretiminin artırılması daha kolay olan birkaç aşı daha olacak. ABD diğer ülkelerin çalışmalarından yararlandı. Bu nedenle tamamen bencil olmamalıyız" diye konuştu. (BBC Türkçe) Ayrıca, Bill Gates: “İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun!” dedi.

 

 

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600