KIRKLARELİ’DE SAHALAR BAKIM İSTİYOR

Kırklareli iline bağlı Babaeski ilçesinindeki amatör lig maçlarının oynandığı Babaeski sentetik sahanın yıllardır portatif olsa bile bir tribünü yok, tuvaleti yok ışıklandırması da yok...
23 03 2020
1422 kez okundu

Kırklareli ilinde ise iki tane örnek alınacak saha var. Biri Lüleburgaz ilçesindeki LAYFA tesisleri, diğeri ise Büyük Karıştıran’daki saha. Bu sahalar gibi olmasa da en azından seyirciyi ve futbolcu tatmin edecek sahalar yapılmalı.

Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Örgütlenme Sekreteri ve aynı zamanda Büyük Karıştıranspor Yöneticisi Muhittin Bilgiç yaptığı açıklamada, “Amatör futbolcuların ve özellikle alt yapıdaki genç sporcuların  maç esansında, devre arasında ya da maça hazırlanırken ihtiyaçlarını gidermek için ne yaparlar? Bunu düşünmek lazım. Bu konuyla ilgilenmeleri gereken kişilerin bir an evvel konuya el atmaları gerekir. Bu tip sahalara maç verilebilir mi? Bunu da düşünmek lazım. Babaeski ilçesindeki sahanın ve diğer sahaların WC sorunun en kısa zamanda çözümü gerekir. Bunlar fazla masraf tutmaz. Bunun yapılması imkânsız değil. Biz kulüplerin sorunlarını dinlemek için il genel meclis toplantısına davet edildik. Kulüpler sorunlarını anlattı. Büyük Karıştıran Spor Kulübü adına bana meclis üyeleri şunu söylediler; ‘Siz zengin belediyesiniz, yapıyorsunuz’ dediler. Ben de onlara ‘ne alaka’ dedim, ‘önemli olan spora bakış açısı’ dedim. Kırklareli iline gençlerin spor yapmaları, futbol oynamaları için spor sahası lazım değil mi?

Kırklareli’de acil yapılması gereken saha sorunları:

1- Babaeski sentetik sahaya WC,

2- Vize sahasına türbinlerde WC,

3- Ahmetbey sahası hemen bitirilmeli, tam 6 takım faydalanacak,

4- Alpullu sahası derhal onarılıp sentetik saha yapılmalı, 6 takım  maç yapar.

Bunlar olmadıkça  Kırklareli ilinde futbol adına  bir şey olmaz. Bu konuları CİMER’e yazacağım. Bunu herkes bilsin. Bir an evvel amatör futbola da el atılsın istiyorum” dedi.

Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600